Mama

Serial ukazujący dramatyczną sytuację w Ukrainie oraz historię matki, która nie może się pogodzić z utratą syna i robi wszystko by go odnaleźć.

Mama - opis serialu

Radzieckie konstrukcje, bezpańskie psy i długie perony kolejowe z okaleczonym sprzętem wojskowym. Na stacji Lisiczańsk pociąg 138K do Chmielnicka zdecydowanie ciężko było złapać. Nina otworzyła zadymione okno i poczuła gęste, gorące powietrze. Pojechała zobaczyć się ze swoim synem Vitalikiem, jednak dowódca Didenko przekazał jej straszne informacje, że kapitan Vitali Szwidczenko został jeńcem okupanta ŁNR, a państwo ukraińskie podejmuje wszelkich działań, by go uwolnić.

Nina Pietrowna całe swoje życie spędziła w Żytomierzu. Kochała to miasto z jego kościołem i wiśniowymi alejkami. Mieszkała tam cała jej rodzina. Słyszała o Donbasie, jednak nigdy tam nie była, podczas wakacji wyjeżdżali na Krym, w Karpaty czy do Egiptu, jednak Donbas źle jej się kojarzył.

Pociąg na żelaznych kołach ryknął głośno i się zatrzymał. Nina w myślach wspominała całe swoje życie, myślała o swojej rodzinie i dzieciach – Witalim, Tatianie i Iroczce. Ich przyjaźni i obecnych łzach.

Do punktu kontrolnego Nina musiała dojechać minibusem, w którym panowała cisza przerywana jedynie rykiem silnika. Widziała ukraińskie flagi, góry betonu i wojska. Gdy pełna nadziei dotarła do celu, dowiedziała się, że państwowe środki nie wystarczą, by odzyskać jej ukochanego syna. Nie mogąc się z tym pogodzić Nina postanawia zatrudnić się w pralni i kontynuować poszukiwania, podczas których spotka zarówno pomoc, jak i pogardę.

Akcja toczy się w dwóch miastach równolegle. Z jednej strony ukazuje spokojne życie w Żytomierzu, a z drugiej w Kijowie gdzie rodzina czeka na powrót matki i brata. Pokazuje dramatyczną sytuację w Ukrainie oraz obraz matki, pełnej miłości i przebaczenia, która jest fundamentem rodziny.

Mama - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na platformie VOD Player.pl

Mama, sezon 2, odcinek 4 Mama, sezon 2, odcinek 3 Mama, sezon 2, odcinek 2 Mama, sezon 2, odcinek 1 Mama, sezon 1, odcinek 4 Mama, sezon 1, odcinek 3 Mama, sezon 1, odcinek 2 Mama, sezon 1, odcinek 1