Morderstwo w Schull

W 1996 roku, dwa dni przed Bożym Narodzeniem, producentka telewizyjna Sophie Toscan du Plantier została brutalnie zamordowana w swoim domku letniskowym w Schull w West Cork.

Morderstwo w Schull - opis

W 1996 r. producentka telewizyjna Sophie Toscan du Plantier została zamordowana w swoim domku letniskowym w Schull w West Cork. W 2019 r. główny podejrzany, angielski dziennikarz Ian Bailey – pierwszy reporter na miejscu zdarzenia – został uznany zaocznie za winnego przez francuski sąd. Nigdy jednak nie został skazany w Irlandii z powodu braku dowodów. Serial zabiera widzów w podróż po nierozwiązanej sprawie, która wisi nad West Cork od lat. Łącząc oryginalne dowody, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania oraz wywiady z osobami najbliższymi sprawie, twórcy próbują zrozumieć, co wydarzyło się tamtej felernej nocy. Bailey, który skutecznie walczył z wielokrotnie wysuwanymi wnioskami o ekstradycję ze strony władz francuskich, nadal mieszka w West Cork i deklaruje swoją niewinność.

Morderstwo w Schull - gdzie oglądać?

Serial obejrzysz na platformie VOD player.pl

Morderstwo w Schull, sezon 1, odcinek 5 Morderstwo w Schull, sezon 1, odcinek 4 Morderstwo w Schull, sezon 1, odcinek 3 Morderstwo w Schull, sezon 1, odcinek 2 Morderstwo w Schull, sezon 1, odcinek 1