Receptura

Sześcioodcinkowa opowieść rozgrywająca się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością.

Receptura - opis serialu

Klamrą spinającą dwie kobiece historie w „Recepturze” jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury –  Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie. Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

Receptura - twórcy i obsada

Obok Agnieszki Więdłochy i Zofii Wichłacz wystąpią także: Jacek Koman, Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Mateusz Janicki, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Fabian Prokein, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz Emilia Krakowska. Serial wyreżyserował Tomasz Szafrański.

Receptura - gdzie obejrzeć?

Serial dostępny jest online na platformie VOD player.pl.

Receptura, sezon 1, odcinek 6 Receptura, sezon 1, odcinek 5 Receptura, sezon 1, odcinek 4 Receptura, sezon 1, odcinek 3 Receptura, sezon 1, odcinek 2 Receptura, sezon 1, odcinek 1