25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Serial Player Original „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Produkcja pozwala jeszcze lepiej poznać tę emocjonującą historię, rozwijając wątki, które nurtują polskich widzów.

Oglądaj online wszystkie odcinki serialu w player.pl także w 4K!

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - opis serialu

W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść, przez co trafił za kratki. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po kilkunastu latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie.

Czteroodcinkowy serial nie tylko pokazuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwala także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu oraz relacje rodzinne – to one pozwalają przetrwać nawet największe piekło!

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - obsada

Za kamerą stanął Jan Holoubek, a wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza („Pułapka, „Web Therapy”), Jan Frycz ( „Ślepnąc od świateł”), Andrzej Konopka („Motyw”, Nie rób scen”, „Żywioły Saszy-Ogień), Magdalena Różczka („Lekarze”, „Usta Usta”, „1800 gramów”, „Listy do M. 3”) i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - nagrody

Serial Player Original powstał na bazie filmu o tym samym tytule. Obraz został okrzyknięty najlepszym debiutem reżyserskim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergeaCamerimage. Zgarnął też nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie.

Produkcja player original zdobyła także wyróżnienie na festiwalu Cinemas d’Europe sansa frontiere w Strasbourgu.

Produkcja została nagrodzona na festiwalu Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 w kategoriach:

Najlepsza reżyseria: Jan Holoubek
Najlepsza główna rola kobieca: Agata Kulesza
Najlepsza główna rola męska: Piotr Trojan
Najlepsza drugoplanowa rola męska: Jan Frycz
Najlepsza charakteryzacja: Liliana Gałązka i Mirela Zawiszewska
Najlepszy montaż: Rafał Listopad
Odkrycie roku: Jan Holoubek

Film został także zakwalifikowany na 20. odsłonę Kinoteka Polish Film Festival w Anglii.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - gdzie obejrzeć?

Serial Player Original „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” obejrzysz w serwisie VOD player.pl.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, sezon 1, odcinek 4 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, sezon 1, odcinek 3 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, sezon 1, odcinek 2 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, sezon 1, odcinek 1