Gra o tron

Siedem rodów walczy na śmierć i życie o władzę nad krainą Westeros.

„Gra o tron” – streszczenie

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

„Gra o tron” – o serialu

Serial „Gra o tron” („Game of Thrones”), którego premiera miała miejsce w 2011 roku, jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. Produkcja, mimo wielu kontrowersji związanych z ukazywaną przemocą i nagością, zyskała uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Serial został nagrodzony m.in. Złotym Globem i nagrodą Emmy, zdobył także wiele nominacji od prestiżowych nagród. Zdjęcia do filmu powstały w Irlandii i na Malcie.

Specjalnie dla fanów serialu powstały programy dokumentalne zawierające materiały zza kulis i rozwijające wątki serialowe: „Gra o tron: Rody”, „Gra o tron: Bohaterowie” oraz „Gra o tron: Zasady gry”.

„Gra o tron” – obsada

Twórcami serialu są David Benioff i D. B. Weiss. W obsadzie znaleźli się: Sean Bean, nominowany do BAFTY Mark Addy, Lena Headey, Peter Dinklage, Nicolaj Coster-Waldau oraz Emilia Clarke. Autrami zdjęć są Matthew Jensen oraz zdobywca nagrody Emmy Alik Sakharov.

„Gra o tron” – gdzie obejrzeć?

Cały serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Gra o tronsezon 8 odcinek 6 Gra o tronsezon 8 odcinek 5 Gra o tronsezon 8 odcinek 4 Gra o tronsezon 8 odcinek 3 Gra o tronsezon 8 odcinek 2 Gra o tronsezon 8 odcinek 1 Gra o tronsezon 7 odcinek 7 Gra o tronsezon 7 odcinek 6 Gra o tronsezon 7 odcinek 5 Gra o tronsezon 7 odcinek 4 Gra o tronsezon 7 odcinek 3 Gra o tronsezon 7 odcinek 2 Gra o tronsezon 7 odcinek 1 Gra o tronsezon 6 odcinek 10 Gra o tronsezon 6 odcinek 9 Gra o tronsezon 6 odcinek 8 Gra o tronsezon 6 odcinek 7 Gra o tronsezon 6 odcinek 6 Gra o tronsezon 6 odcinek 5 Gra o tronsezon 6 odcinek 4 Gra o tronsezon 6 odcinek 3 Gra o tronsezon 6 odcinek 2 Gra o tronsezon 6 odcinek 1 Gra o tronsezon 5 odcinek 10 Gra o tronsezon 5 odcinek 9 Gra o tronsezon 5 odcinek 8 Gra o tronsezon 5 odcinek 7 Gra o tronsezon 5 odcinek 6 Gra o tronsezon 5 odcinek 5 Gra o tronsezon 5 odcinek 4 Gra o tronsezon 5 odcinek 3 Gra o tronsezon 5 odcinek 2 Gra o tronsezon 5 odcinek 1 Gra o tronsezon 4 odcinek 10 Gra o tronsezon 4 odcinek 9 Gra o tronsezon 4 odcinek 8 Gra o tronsezon 4 odcinek 7 Gra o tronsezon 4 odcinek 6 Gra o tronsezon 4 odcinek 5 Gra o tronsezon 4 odcinek 4 Gra o tronsezon 4 odcinek 3 Gra o tronsezon 4 odcinek 2 Gra o tronsezon 4 odcinek 1 Gra o tronsezon 3 odcinek 10 Gra o tronsezon 3 odcinek 9 Gra o tronsezon 3 odcinek 8 Gra o tronsezon 3 odcinek 7 Gra o tronsezon 3 odcinek 6 Gra o tronsezon 3 odcinek 5 Gra o tronsezon 3 odcinek 4 Gra o tronsezon 3 odcinek 3 Gra o tronsezon 3 odcinek 2 Gra o tronsezon 3 odcinek 1 Gra o tronsezon 2 odcinek 10 Gra o tronsezon 2 odcinek 9 Gra o tronsezon 2 odcinek 8 Gra o tronsezon 2 odcinek 7 Gra o tronsezon 2 odcinek 6 Gra o tronsezon 2 odcinek 5 Gra o tronsezon 2 odcinek 4 Gra o tronsezon 2 odcinek 3 Gra o tronsezon 2 odcinek 2 Gra o tronsezon 2 odcinek 1 Gra o tronsezon 1 odcinek 10 Gra o tronsezon 1 odcinek 9 Gra o tronsezon 1 odcinek 8 Gra o tronsezon 1 odcinek 7 Gra o tronsezon 1 odcinek 6 Gra o tronsezon 1 odcinek 5 Gra o tronsezon 1 odcinek 4 Gra o tronsezon 1 odcinek 3 Gra o tronsezon 1 odcinek 2 Gra o tronsezon 1 odcinek 1