Gra o tron

Siedem rodów walczy na śmierć i życie o władzę nad krainą Westeros.

„Gra o tron” – streszczenie

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

„Gra o tron” – o serialu

Serial „Gra o tron” („Game of Thrones”), którego premiera miała miejsce w 2011 roku, jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. Produkcja, mimo wielu kontrowersji związanych z ukazywaną przemocą i nagością, zyskała uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Serial został nagrodzony m.in. Złotym Globem i nagrodą Emmy, zdobył także wiele nominacji od prestiżowych nagród. Zdjęcia do filmu powstały w Irlandii i na Malcie.

Specjalnie dla fanów serialu powstały programy dokumentalne zawierające materiały zza kulis i rozwijające wątki serialowe: „Gra o tron: Rody”, „Gra o tron: Bohaterowie” oraz „Gra o tron: Zasady gry”.

„Gra o tron” – obsada

Twórcami serialu są David Benioff i D. B. Weiss. W obsadzie znaleźli się: Sean Bean, nominowany do BAFTY Mark Addy, Lena Headey, Peter Dinklage, Nicolaj Coster-Waldau oraz Emilia Clarke. Autrami zdjęć są Matthew Jensen oraz zdobywca nagrody Emmy Alik Sakharov.

„Gra o tron” – gdzie obejrzeć?

Cały serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Gra o tron, sezon 8, odcinek 6 Gra o tron, sezon 8, odcinek 5 Gra o tron, sezon 8, odcinek 4 Gra o tron, sezon 8, odcinek 3 Gra o tron, sezon 8, odcinek 2 Gra o tron, sezon 8, odcinek 1 Gra o tron, sezon 7, odcinek 7 Gra o tron, sezon 7, odcinek 6 Gra o tron, sezon 7, odcinek 5 Gra o tron, sezon 7, odcinek 4 Gra o tron, sezon 7, odcinek 3 Gra o tron, sezon 7, odcinek 2 Gra o tron, sezon 7, odcinek 1 Gra o tron, sezon 6, odcinek 10 Gra o tron, sezon 6, odcinek 9 Gra o tron, sezon 6, odcinek 8 Gra o tron, sezon 6, odcinek 7 Gra o tron, sezon 6, odcinek 6 Gra o tron, sezon 6, odcinek 5 Gra o tron, sezon 6, odcinek 4 Gra o tron, sezon 6, odcinek 3 Gra o tron, sezon 6, odcinek 2 Gra o tron, sezon 6, odcinek 1 Gra o tron, sezon 5, odcinek 10 Gra o tron, sezon 5, odcinek 9 Gra o tron, sezon 5, odcinek 8 Gra o tron, sezon 5, odcinek 7 Gra o tron, sezon 5, odcinek 6 Gra o tron, sezon 5, odcinek 5 Gra o tron, sezon 5, odcinek 4 Gra o tron, sezon 5, odcinek 3 Gra o tron, sezon 5, odcinek 2 Gra o tron, sezon 5, odcinek 1 Gra o tron, sezon 4, odcinek 10 Gra o tron, sezon 4, odcinek 9 Gra o tron, sezon 4, odcinek 8 Gra o tron, sezon 4, odcinek 7 Gra o tron, sezon 4, odcinek 6 Gra o tron, sezon 4, odcinek 5 Gra o tron, sezon 4, odcinek 4 Gra o tron, sezon 4, odcinek 3 Gra o tron, sezon 4, odcinek 2 Gra o tron, sezon 4, odcinek 1 Gra o tron, sezon 3, odcinek 10 Gra o tron, sezon 3, odcinek 9 Gra o tron, sezon 3, odcinek 8 Gra o tron, sezon 3, odcinek 7 Gra o tron, sezon 3, odcinek 6 Gra o tron, sezon 3, odcinek 5 Gra o tron, sezon 3, odcinek 4 Gra o tron, sezon 3, odcinek 3 Gra o tron, sezon 3, odcinek 2 Gra o tron, sezon 3, odcinek 1 Gra o tron, sezon 2, odcinek 10 Gra o tron, sezon 2, odcinek 9 Gra o tron, sezon 2, odcinek 8 Gra o tron, sezon 2, odcinek 7 Gra o tron, sezon 2, odcinek 6 Gra o tron, sezon 2, odcinek 5 Gra o tron, sezon 2, odcinek 4 Gra o tron, sezon 2, odcinek 3 Gra o tron, sezon 2, odcinek 2 Gra o tron, sezon 2, odcinek 1 Gra o tron, sezon 1, odcinek 10 Gra o tron, sezon 1, odcinek 9 Gra o tron, sezon 1, odcinek 8 Gra o tron, sezon 1, odcinek 7 Gra o tron, sezon 1, odcinek 6 Gra o tron, sezon 1, odcinek 5 Gra o tron, sezon 1, odcinek 4 Gra o tron, sezon 1, odcinek 3 Gra o tron, sezon 1, odcinek 2 Gra o tron, sezon 1, odcinek 1