Ku'damm 56

Niemiecki miniserial Ku’damm 56 to osadzona w Berlinie lat 50. ubiegłego wieku opowieść o konserwatywnej matce i jej trzech córkach, które kobieta z całych sił pragnie wydać za mąż.

Ku'damm 56 - opis

Berlin, rok 1956. Caterina Schöllack (Claudia Michelsen) prowadzi prestiżową szkołę tańca. Jej największym marzeniem jest zapewnić trzem córkom – Monice (Sonja Gerhardt), Evie (Emilia Schüle) i Heldze (Maria Ehrich) – świetlaną przyszłość. W związku z tym planuje wydać je jak najlepiej za mąż. Wychowywane pod kloszem dziewczęta robią wszystko, żeby zaspokoić ambicje matki. Pewnego dnia jednak Monika niespodziewanie odkrywa rock'n'rolla. Dziewczyna postanawia się zbuntować i znaleźć swój własny pomysł na życie.

Ku'damm 56 - o serialu

Wciągająca fabuła, przepiękne zdjęcia, scenografia i stroje, doskonała gra aktorska to najważniejsze wyróżniki serialu w reżyserii Svena Bohse (film TV Bicie serc, serial Mój kumpel duch). Produkcja przywraca do życia lata pięćdziesiąte poprzedniego wieku razem z ich dusznym klimatem. Obraz jest pochwałą młodości, emancypacji oraz prawa jednostek do samostanowienia.

Ku'damm 56 - obsada

W głównych rolach kapitalnie odnajdują się Claudia Michelsen (Lektor), Sonja Gerhardt (Turecki dla początkujących), Maria Ehrich (Czerwień rubinu), Emilia Schüle (Dziewczyny górą!) oraz Heino Ferch (Upadek).

Ku'damm 56 - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Ku'damm 56, sezon 1, odcinek 3 Ku'damm 56, sezon 1, odcinek 2 Ku'damm 56, sezon 1, odcinek 1