Pionier

Serial dokumentalny HBO Europe Pionier (El Pionero) przedstawia historię życia Jesúsa Gila pełną skandali, które trafiały na czołówki międzynarodowych gazet.

Pionier - opis

Jesús Gil to jedna z najbardziej niezwykłych i nieszablonowych postaci ostatnich dekad. Znany był z  łamała wszystkich zasad w świecie polityki, sportu, a także na lokalnym rynku nieruchomości. Kontrowersyjny, ekscentryczny i nonszalancki Gil wiedział, jak wkupić się w łaski opinii publicznej i był ulubieńcem hiszpańskich mediów. Jednocześnie notorycznie naginał prawo i przez wiele lat był ścigany przez hiszpańską prokuraturę, która interweniowała w końcu w klubie Atlético Madrid, należącym do niego przez 16 lat, i pozbawiła go funkcji burmistrza Marbelli.

Pionier - twórcy

Twórcy dokumentu skłaniają do zastanowienia się, co sprawia, że pociągają nas osoby pokroju Gila. Produkcja składa się z czterech godzinnych odcinków, które są zapisem jego niezwykłego życia. Każdy zilustrowany jest archiwalnymi materiałami filmowymi, niepokazywanymi nigdy wcześniej prywatnymi zdjęciami i wywiadami z ludźmi z jego bliskiego otoczenia.

Pionier - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.

Pionier, sezon 1, odcinek 4 Pionier, sezon 1, odcinek 3 Pionier, sezon 1, odcinek 2 Pionier, sezon 1, odcinek 1