Ku'damm 59

Niemiecki miniserial to osadzona w Berlinie lat 50. ubiegłego wieku opowieść o konserwatywnej matce i jej trzech córkach, które kobieta z całych sił pragnie dobrze wydać za mąż.

„Ku'damm 59” – streszczenie

Akcja serialu dzieje się w Berlinie w 1956 roku. Caterina Schöllack prowadzi prestiżową szkołę tańca. Jej największym marzeniem jest zapewnić trzem córkom – Monice, Evie i Heldze – świetlaną przyszłość. W związku z tym planuje wydać je jak najlepiej za mąż. Wychowywane pod kloszem dziewczęta robią wszystko, żeby zaspokoić ambicje matki. Jednak pewnego dnia Monika niespodziewanie odkrywa rock'n'rolla. Dziewczyna postanawia się zbuntować i znaleźć swój własny pomysł na życie.

Serial przywraca do życia lata pięćdziesiąte poprzedniego wieku razem z ich dusznym klimatem. Obraz jest pochwałą młodości, emancypacji oraz prawa jednostek do samostanowienia.

„Ku'damm 59” – obsada

„Ku'damm 59” to niemiecki miniserial z 2018 roku w reżyserii Svena Bohse. W główne role wcielają się: Claudia Michelsen, Sonja Gerhardt, Maria Ehrich, Emilia Schüle oraz Heino Ferch.

„Ku'damm 59” – gdzie obejrzeć?

Cały serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Ku'damm 59, sezon 1, odcinek 3 Ku'damm 59, sezon 1, odcinek 2 Ku'damm 59, sezon 1, odcinek 1