Patria

Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Historia, tocząca się na przestrzeni trzydziestu lat, opowiedziana z perspektywy dwóch rodzin, które niegdyś łączyła przyjaźń, a poróżniły działania terrorystyczne ETA.

Patria - opis

W dniu, w którym ETA ogłosiło zawieszenie broni, Bittori (Elena Irureta) odwiedza cmentarz, na którym pochowany jest jej zamordowany przez terrorystów mąż Txato (José Ramón Soroiz). Kobieta zwierza mu się, że postanowiła wrócić do rodzinnej wioski, w której razem mieszkali, aby spróbować ułożyć sobie życie na nowo. Czy będzie jednak w stanie funkcjonować obok tych, którzy ją prześladowali zarówno przed, jak i po ataku, wywracając jej życie do góry nogami? Czy kiedykolwiek będzie w stanie dowiedzieć się, kim był zamaskowany napastnik, który tego deszczowego dnia zabił jej męża? Obecność Bittori w wiosce powoduje zamęt, rozwściecza też jej sąsiadkę Miren (Ane Gabarain), niegdyś bliską przyjaciółkę i matkę Joxe Mari’ego, osadzonego w więzieniu terrorysty i prawdopodobnego zabójcy Txato. Co zaszło między tymi dwiema kobietami? Co zatruło życie ich dzieci i mężów, którzy byli w przeszłości ze sobą tak blisko? Przepaść, która ich dzieli oraz głęboko zakorzenione przekonania sprawiają, że wymazanie wszystkiego z pamięci staje się wręcz niemożliwe. Ale czy będą w stanie sobie wybaczyć, żyjąc w społeczności podzielonej przez fanatyzm polityczny?

Patria - twórcy i obsada

Za reżyserię produkcji odpowiadał Félix Viscarret (Pod gwiazdami), a w głównych rolach występują Elena Irureta (Kwiaty z innego świata), Ane Gabarain (Kamienica w Madrycie), José Ramón Soroiz (Krowy), Mikel Laskurain (Ruda wiewiórka) oraz Loreto Mauleón (serial Loreto Mauleón).

Patria - gdzie oglądać?

Serial jest dostępny online na platformie VOD player.pl

Patria, sezon 1, odcinek 8 Patria, sezon 1, odcinek 7 Patria, sezon 1, odcinek 6 Patria, sezon 1, odcinek 5 Patria, sezon 1, odcinek 4 Patria, sezon 1, odcinek 3 Patria, sezon 1, odcinek 2 Patria, sezon 1, odcinek 1