Gentleman Jack

Historia charyzmatycznej właścicielki ziemskiej, która zasłynęła swoim pamiętnikiem dokumentującym jej homoseksualny związek, liczne podróże i próby odnowienia rodzinnego domu.

Gentleman Jack – streszczenie

W roku 1832, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne Lister powraca do miasta Halifax, w hrabstwie West Yorkshire. Kobieta jest zdeterminowana, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości Shibden Hall. Aby to zrobić, musi ponownie otworzyć kopalnią węgla i zaaranżować sobie dobre małżeństwo. Ubrana od stóp do głów na czarno, charyzmatyczna i uparta Anne nie zamierza jednak wychodzić za mąż za mężczyznę. W zgodzie ze swoją naturą postanawia wziąć ślub z kobietą. Nie może być to jednak zwykła osoba. Jej wybranka musi być nieziemsko bogata.

Gentleman Jack – o serialu

Serial Gentleman Jack opowiada o relacjach Lister z członkami jej rodziny, służbą, lokatorami, konkurentami z branży i najważniejszą w jej życiu osobą – przyszłą żoną. Historia, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, jest kroniką życia Anne Lister – opisaną w czterech milionach słów w prowadzonych przez nią pamiętnikach. Jej zapiski, zaszyfrowane stworzonym przez nią kodem, który niedawno został odczytany, opisują najbardziej intymne szczegóły jej życia.

Gentleman Jack – twórcy i obsada

Pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką produkcji jest Sally Wainwright. Za reżyserię serialu odpowiadają Sally Wainwright, Sara Harding i Jennifer Perrott. W rolę główną wciela się Suranne Jones. Towarzyszą jej: Sophie Rundle, Gemma Whelan, Timothy West oraz Gemma Jones.

Gentleman Jack – gdzie obejrzeć?

Serial jest dostępny online w serwisie VOD palyer.

Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 8 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 7 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 6 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 5 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 4 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 3 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 2 Gentleman Jack, sezon 2, odcinek 1 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 8 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 7 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 6 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 5 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 4 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 3 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 2 Gentleman Jack, sezon 1, odcinek 1