Szóstka z Nebraski

Serial dokumentalny HBO analizujący mechanizmy działania ludzkiej pamięci w kontekście morderstwa, do którego doszło w 1985 roku w mieście Beatrice w stanie Nebraska.

Szóstka z Nebraski - opis

Dokumentalny zapis bardzo nietypowej i psychologicznie złożonej sprawy sześciu osób, które w 1985 roku zostały skazane za morderstwo 68-letniej Helen Wilson z miasta Beatrice w stanie Nebraska. Pomimo że pięcioro z sześciorga oskarżonych początkowo przyznało się do winy, "Szóstka z Nebraski" jak ich nazwano, została uniewinniona w 2009 roku, kiedy ponownie przebadano materiał DNA. Decyzja sądu podzieliła społeczność prowincjonalnego miasta i wzburzyła krewnych Helen Wilson. Serial HBO przedstawia chronologiczny zapis wydarzeń - od morderstwa, przez prowadzone dochodzenie, proces, uniewinnienie oraz dwie sprawy cywilne. Nieoczekiwane zwroty w śledztwie sprawiają, że prawda staje się coraz mniej oczywista.

Szóstka z Nebraski - gdzie obejrzeć?

Serial dostępny w serwisie VOD player.pl.

Szóstka z Nebraski, sezon 1, odcinek 6 Szóstka z Nebraski, sezon 1, odcinek 5 Szóstka z Nebraski, sezon 1, odcinek 4 Szóstka z Nebraski, sezon 1, odcinek 2 Szóstka z Nebraski, sezon 1, odcinek 1