McMiliony

Miniserial przedstawiający historię byłego policjanta, który przez ponad 10 lat czuwał nad prawidłowością organizowanej przez sieć McDonald’s loterii Monopoly, z której potajemnie wykradł miliony dolarów.

McMilion - opis

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny HBO McMiliony to nieprawdopodobna, ale prawdziwa historia kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly. Gra organizowana była przez sieć McDonald’s w latach 90. Poznajcie tajemniczego człowieka stojącego za całym tym oszustwem i agentach FBI, którzy poszli jego tropem. Przez ponad dekadę imperium restauracji fast foodowych McDonald's rozdawało nagrody w ramach gry promocyjnej Monopoly, nie wiedząc, że losy z najwyższymi wygranymi zostały skradzione i sprzedane podstawionym zwycięzcom. Wszystko to odbywało się za pośrednictwem rozbudowanej siatki kontaktów złożonej z członków rodzin i przyjaciół, którzy brali udział w całym procederze. Anonimowe zgłoszenie do FBI w 2001 roku dało początek daleko idącemu dochodzeniu, które obejmowało niekonwencjonalne działania śledcze, tajne operacje pod przykrywką czy konieczność dogadania się z byłymi więźniami o mafijnych powiązaniach.

McMilion – twórcy i obsada

W kolejnych odcinkach serialu dokumentalnego HBO McMiliony zobaczymy wywiady ze świadkami wydarzeń oraz archiwalne materiały filmowe przedstawiające agentów FBI, którzy wykryli przekręt, członków najwyższego kierownictwa sieci McDonald’s, prawników, którzy zajmowali się sprawą, a także winnych i zwycięzców nagród, którzy zarobili krocie na tym wymyślnym oszustwie oraz osoby, które wzięły w nim udział przypadkowo lub zostały do tego zachęcone podstępem. Za reżyserię dokumentu odpowiadają James Lee Hernandez i Brian Lazarte. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Mark Wahlberg, Stephen Levinson oraz Archie Gips.

McMilion – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

McMiliony, sezon 1, odcinek 6 McMiliony, sezon 1, odcinek 5 McMiliony, sezon 1, odcinek 4 McMiliony, sezon 1, odcinek 3 McMiliony, sezon 1, odcinek 2 McMiliony, sezon 1, odcinek 1