Sport równych szans

Serial dokumentalny analizujący, w jaki sposób warta miliardy branża sportowa przez lata nie doceniała swoich najcenniejszych przedstawicieli, upolityczniała inicjatywy młodzieżowe i tłumiła głosy sportowców – zwłaszcza czarnoskórych.

Sport równych szans - opis

HBO Sports i Vox Media Studios łączą siły, a owocem ich współpracy jest serial dokumentalny zawierający szereg historii ilustrujących, w jaki sposób polityka publiczna przyczyniła się do pojawienia się nierówności nie tylko w świecie sportu, ale także ogólnie w społeczeństwie. Produkcja analizuje, w jaki sposób warta miliardy branża sportowa historycznie nie opłacała wystarczająco swoich najcenniejszych przedstawicieli, upolityczniała inicjatywy młodzieżowe i tłumiła głosy sportowców – zwłaszcza czarnoskórych.

Sport równych szans - o dokumencie

Obraz zawiera historie i spostrzeżenia sportowców i decydentów — w tym Elizabeth Williams z WNBA, senatorów Cory Bookera i Raphaela Warnocka oraz dziennikarza sportowego Jemele Hilla. Pokazuje też wpływ ustawodawstwa i aktywizmu na zmiany dokonujące się w amerykańskim sporcie.

Sport równych szans - gdzie oglądać?

Serial dokumentalny dostępny jest online w serwisie VOD player.

Sport równych szans, sezon 1, odcinek 4 Sport równych szans, sezon 1, odcinek 3 Sport równych szans, sezon 1, odcinek 2 Sport równych szans, sezon 1, odcinek 1