Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

Serial dokumentalny odkrywający sensacyjne informacje na temat serii niewyjaśnionych przestępstw i osoby powiązanego z nimi milionera Roberta Dursta.

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta - opis

Zniknięcie w 1982 roku pięknej i młodej Kathleen McCormack, zamordowanie w Beverly Hills kluczowego świadka w tej sprawie, brutalne morderstwo mężczyzny w Galveston w Teksasie – wszystkie te sprawy łączy osoba Roberta Dursta, męża Kathleen i sąsiada zabitego Teksańczyka. Spadkobierca związanej z rynkiem nieruchomości rodziny milionerów z Nowego Jorku był uznany za podejrzanego we wszystkich tych sprawach, jednak nigdy nie został uznany winnym popełnionych zbrodni. Postać Roberta Dursta od dawna fascynowała Andrew Jareckiego (w 2010 roku nakręcił "Wszystko, co dobre", oparty na historii zniknięcia Kathleen McCormack film z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst w rolach głównych) i wraz z Markiem Smerlingiem (producentem i operatorem) przez siedem lat prowadził dziennikarskie śledztwo w tej sprawie. Filmowcy przeczytali tysiące stron dokumentów i akt, przejrzeli policyjne kartoteki, rozmawiali z kluczowymi świadkami, dotarli do nigdy nie publikowanych materiałów filmowych, a przede wszystkim namówili do współpracy samego Roberta Dursta, który po trzydziestu latach przerwał milczenie i po raz pierwszy opowiedział mediom swoją wersję wydarzeń. Efektem prowadzonego śledztwa Jareckiego i Smerlinga jest zawierający wiele przełomowych tez serial dokumentalny przedstawiający na nowo tajemnicze zbrodnie sprzed lat.

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, sezon 1, odcinek 6 Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, sezon 1, odcinek 5 Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, sezon 1, odcinek 4 Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, sezon 1, odcinek 3 Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, sezon 1, odcinek 2 Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, sezon 1, odcinek 1