Dzień trzeci

Sześciodocinkowy miniserial, który podąża za dwójką bohaterów granych przez Jude’a Law oraz Naomie Harris.

Dzień trzeci - opis

Głównym bohaterem pierwszej części zatytułowanej „Lato” jest Sam, grany przez Jude’a Law, który przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Sam mieszka na odludziu i nie jest w stanie opuścić idyllicznego i niebezpiecznie urokliwego świata, który stopniowo odkrywa. Odprawiane w tajemnicy przez mieszkańców wyspy rytuały skłaniają bohatera do przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości z zaburzonej perspektywy teraźniejszości. Kiedy granice między fantazją i rzeczywistością stają się coraz bardziej płynne, upór, z jakim Sam stara się poznać prawdę, skłania mieszkańców wyspy do wyjawienia wstrząsającej tajemnicy. Akcja „Zimy” rozwija się przez trzy kolejne odcinki. Główna bohaterka - Helen, grana przez Naomi Harris, jest kobietą o silnym charakterze, która zawsze trzyma się na uboczu. Helen przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością.

Dzień trzeci - twórcy

Stworzony przez Dennisa Kelly (serial "Utopia") i debiutanta Felixa Barretta sześcioodcinkowy miniserial, który składa się z dwóch części: „Lato” i „Zima”. Reżyserem produkcji jest trzykrotnie wyróżniony BAFTĄ Marc Munden (serial "Utopia"), a w główne role wcielają się dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law ("Młody papież", "Nowy papież"), wyróżniona nominacjami do Nagrody Akademii i Złotego Globu Naomie Harris ("Policja i rasizm"), Katherine Waterston ("Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda"), dwukrotnie nominowana do Oscara Emily Watson ("Czarnobyl") oraz dwukrotny zdobywca BAFTY Paddy Considine ("Outsider").

Dzień trzeci - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Dzień trzeci, sezon 1, odcinek 6 Dzień trzeci, sezon 1, odcinek 5 Dzień trzeci, sezon 1, odcinek 4 Dzień trzeci, sezon 1, odcinek 3 Dzień trzeci, sezon 1, odcinek 2 Dzień trzeci, sezon 1, odcinek 1