Babylon Berlin

Najdroższa produkcja w historii niemieckiej telewizji. Trzymający w napięciu serial kryminalny o ambitnym policjancie, który wpada na ślad ogromnej korupcji.

Babylon Berlin - opis

Akcja serialu Babylon Berlin dzieje się pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku w Berlinie, mieście zabawy i grzechu, bezprawia i nieograniczonych możliwości. Berlin to tętniąca życiem metropolia, miejsce, w którym ambitni i utalentowani mają szansę osiągnąć sukces. Ale pod błyszczącą, rozwibrowaną powierzchnią całe masy ubogich mieszkańców walczą o lepsze życie. To jest czas zorganizowanej przestępczości i narastania politycznych ekstremizmów. Dawna władza jeszcze nie złożyła broni, a już nowe, straszniejsze demony zaczynają dochodzić do głosu. Mieszkający w Kolonii młody i pracowity policyjny inspektor Gereon Rath (Volker Bruch) zostaje wysłany do centrali w Berlinie. Jego szefem jest Bruno Wolter (Peter Kurth), lojalny i troskliwy kolega, który ma swoje sekrety. Ważną postacią opowieści jest Charlotte (Liv Lisa Fries), zdolna, młoda kobieta, która starając się poprawić los swojej niezamożnej rodziny, prowadzi podwójne życie. Zadaniem Gereona jest rozwiązanie sprawy powiązanego z mafią pornobiznesu. Proste z pozoru śledztwo szybko okazuje się bardzo skomplikowane. Na światło dzienne zaczynają wychodzić szczegóły, które mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość Gereona i jego współpracowników. A tam, gdzie wszyscy upatrują rozwiązania problemów, czai się śmiertelne niebezpieczeństwo.

Babylon Berlin obsada i twórcy

Twórcami serialu Babylon Berlin, odpowiedzialnymi za scenariusz i reżyserię, są Tom Tykwer (Atlas chmur), Achim von Borries (Miłość w myślach) i Henk Handloegten (Good bye, Lenin!). W rolę główną wciela się Volker Bruch (serial Miejsce zbrodni). Obok niego występują Liv Lisa Fries (Romeo i Romeo), Peter Kurth (Good bye, Lenin!) oraz Leonie Benesch (serial Pazury). Za muzykę odpowiadają Tom Tykwer i Johnny Klime. Jego fabuła jest inspirowana powieścią Volkera Kutschera pt. „Der nasse Fisch”.

Babylon Berlin - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.

Babylon Berlinsezon 1 odcinek 16 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 15 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 14 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 13 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 12 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 11 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 10 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 9 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 8 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 7 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 6 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 5 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 4 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 3 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 2 Babylon Berlinsezon 1 odcinek 1