Pustkowie

Pewnego dnia niespodziewanie i w niewyjaśnionych okolicznościach znika czternastoletnia córka Hany. Kobieta nie spocznie, póki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie

„Pustkowie” – streszczenie

Hana Sikorova jest starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Kiedy duży koncern wydobywczy zaczyna proponować mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie swoich domów, które leżą na ziemi bogatej w węgiel brunatny, kobieta robi wszystko, aby uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę. Niestety pewnego dnia niespodziewanie i w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej czternastoletnia córka. Hana nie spocznie, póki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie.

„Pustkowie” („Pustina”) to czeski serial z 2016 roku, pełen tajemnic i niewyjaśnionych wątków. Młodym twórcom udało się stworzyć opowieść, która wciąga i uwodzi dzięki sugestywnemu klimatowi i nieoczywistym, wielowymiarowym postaciami.

„Pustkowie” – obsada

Serial został zrealizowany przez Alice Nellis i debiutującego w roli reżysera filmowego, znanego twórcę reklam Ivana Zachariáša. Autorem scenariusza jest Stepán Hulik, który kilka lat wcześniej napisał scenariusz do docenionego serialu „Gorejący krzew” w reżyserii Agnieszki Holland. W główne role wcielają się Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Krenková, Leoš Noha oraz Jan Cina.

„Pustkowie” – gdzie obejrzeć?

Serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Pustkowie, sezon 1, odcinek 8 Pustkowie, sezon 1, odcinek 7 Pustkowie, sezon 1, odcinek 6 Pustkowie, sezon 1, odcinek 5 Pustkowie, sezon 1, odcinek 4 Pustkowie, sezon 1, odcinek 3 Pustkowie, sezon 1, odcinek 2 Pustkowie, sezon 1, odcinek 1