Opowieść podręcznej

Opowieść o życiu w dystopijnym świecie Gilead, totalitarnego społeczeństwa, które powstało w Stanach Zjednoczonych. Po katastrofach naturalnych i spadającej liczbie urodzeń, Gilead jest rządzony przez fundamentalistów podążających ścieżką „powrotu do tradycyjnych wartości”. Freda (Elisabeth Moss), jako jedna z niewielu płodnych kobiet, jest Podręczną umieszczoną w domu Komandora. Zgodnie z nowymi zasadami zostaje zmuszona do pełnienia seksualnych usług, by przyczynić się do ponownego zaludnienia planety. W tej przerażającej rzeczywistości Freda musi nauczyć się poruszać pomiędzy Komandorami, ich okrutnymi Żonami, służbą domową zwaną Martami i pozostałymi Podręcznymi. Każdy może być szpiegiem Gileadu, a wszystkim przyświeca jeden cel: przetrwać w nowej rzeczywistości.

„Opowieść podręcznej” to serial na podstawie powieści Margaret Atwood stworzony przez Bruce’a Millera. W obsadzie znaleźli się m.in. Elisabeth Moss, Max Minghella, Joseph Fiennes i Yvonne Strahovski. Cały serial dostępny online w serwisie VOD player w wersji z lektorem i napisami.

Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 10 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 9 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 8 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 7 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 6 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 5 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 4 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 3 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 2 Opowieść podręcznej sezon 1 odcinek 1