Folklor

Antologia sześciu niezależnych od siebie opowieści grozy, które są inspirowane mitami głęboko zakorzenionymi w azjatyckiej tradycji.

Folklor – o serialu

Każda historia pochodzi z innego kraju Azji i opiera się na lokalnych wierzeniach folklorze ukazującym różne nadprzyrodzone postaci i okultystyczne praktyki. Fabuła kolejnych odcinków osadzona jest w Indonezji, Japonii, Korei, Malezji, Singapurze oraz Tajlandii. Twórcy podejmują próbę uwspółcześnienia gatunku, jakim jest horror azjatycki. Ukazują elementy charakterystyczne dla poszczególnych krajów i uwypuklają motywy, które są wspólne dla całego kontynentu.

Folklor – twórcy

Każdy z odcinków kręcony był w języku oraz kraju, którego mitologię zgłębia. Za reżyserię poszczególnych części antologii odpowiadają kolejno: Joko Anwar z Indonezji, Takumi Saitoh z Japonii, Eric Khoo z Singapuru, Pen-Ek Ratanaruang z Tajlandii, Yuhang Ho z Malezji oraz Sang-Woo Lee z Korei Południowej.

Folklor – gdzie obejrzeć?

Program jest dostępny online w serwisie VOD player.

Folklor, sezon 2 Folklor, sezon 2 Folklor, sezon 2 Folklor, sezon 2 Folklor, sezon 2 Folklor, sezon 2 Folklor, sezon 1Mongdal Folklor, sezon 1Toyol Folklor, sezon 1Pob Folklor, sezon 1Nikt Folklor, sezon 1Tatami Folklor, sezon 1Miłość matki