Potwór z bagien

Jeden z najbardziej niezwykłych komiksów w historii doczekał się w końcu serialowej adaptacji. Poznajcie legendarnego Potwora z bagien!

Potwór z bagien – opis

Opowieść skupia się na pracującej dla federalnej agencji CDC doktor Abby Arcane, która powraca do rodzinnego miasteczka w celu zbadania przypadków pojawienia się tajemniczej choroby. Tutejsza niewielka społeczność jest mocno podzielona, a kością niezgody są otaczające miejscowość majestatyczne moczary. Ta niezmącona niczym natura w stanie czystym kryje wiele tajemnic. Abby rozpoczyna badania wraz z okrytym złą sławą doktorem Alekiem Hollandem. Wkrótce uczony ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a z pobliskich moczarów wyłania się przerażające monstrum. Abby musi rozwikłać zagadkę śmierci kolegi oraz dowiedzieć się, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Potwór z bagien.

Potwór z bagien – obsada i twórcy

Komiks „Potwór z bagien” autorstwa Alana Moore’a to dzieło historyczne, udowadniające że opowieści obrazkowe mogą być skierowane również do dorosłego widza. Akcja zarówno komiksu, jak i serialu, dzieje się w świecie DC, czyli uniwersum gdzie spotykają się herosi tacy jak: Batman, Superman czy Wonder Woman. W odcinkowej ekranizacji „Potwora z bagien” występują: Andy Bean („To: Rozdział 2”, „Power”), Virginia Madsen („Prawda o sprawie Harry’ego Queberta”, „American Gothic”), Will Patton („Halloween”, „Czwarty stopień”), Crystal Reed („Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”, „Ghostland”), Henderson Wade („Riverdale”, „American Horror Story: Roanoke”), Jeryl Prescott („The Walking Dead”, „Wielkie kłamstewka”), Kevin Durand („Wirus”, „Gang Dzikich Wieprzy”) i Jennifer Beals („Uprowadzona”, „Dowód”).

Potwór z bagien – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 10 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 9 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 8 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 7 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 6 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 5 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 4 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 3 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 2 Potwór z bagien, sezon 1, odcinek 1