Wiktoria

Serial historyczny opowiadający o królowej Wiktorii, jednej z najbardziej charyzmatycznych kobiet w dziejach i najdłużej sprawujących władzę władczyń w historii.

Wiktoria – streszczenie

20 czerwca 1837 roku, w wieku 72 lat, na niewydolność serca umiera król Wilhelm IV. Osiemnastoletnia Alexandrina Wiktoria zostaje obudzona nad ranem przez swoją matkę. Miesiąc później dziewczyna zostaje koronowana na królową Wielkiej Brytanii. Wiktoria wychodzi za mąż za księcia Alberta i rodzi pierwszą córkę. Szybko musi też się nauczyć, jak być władczynią wielkiego mocarstwa. Jej początki nie są łatwe, ponieważ wiele osób czeka tylko na jej błąd.

Wiktoria – o serialu

Wiktoria to intrygujący serial biograficzny, którego premiera miała miejsce w 2016 roku. Przedstawia historię królowej Wiktorii, która przez 63 lata panowania przyczyniła się rozkwitu Wielkiej Brytanii. Obraz zachwyca dbałością o szczegóły w warstwie fabularnej i wizualnej. Uwagę przyciągają wyśmienita scenografia, przepiękne kostiumy oraz charakteryzacja.

Wiktoria – nagrody

Serial otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy w kategoriach: „najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)” oraz „najlepszy oryginalny temat muzyczny”.

Wiktoria – obsada i twórcy

Pomysłodawczynią produkcji jest Daisy Goodwin. W rolę królowej Wiktorii wciela się Jenna Coleman. W obsadzie znaleźli się również m.in. Catherine Flemming, Daniela Holtz, Nell Hudson oraz Tom Hughes.

Wiktoria – gdzie obejrzeć?

Odcinki trzeciego sezonu są dostępne online w serwisie VOD player.