Uwaga!

odcinek 6268

Uwaga!

Z wykształcenia germanistka, z zamiłowania aktorka i scenarzystka. Drzwi do wielkiej kariery, otworzyła jej rola w serialu BrzydUla, który po latach właśnie wraca na ekrany.

„Rola, która ciągnie mnie w górę”

Sławę i rozpoznawalność Julii Kamińskiej przyniósł serial BrzydUla, opowiadający historię niespecjalnie urodziwej dziewczyny, rozpoczynającej pracę w renomowanym domu mody. Produkcja zapewniła odtwórczyni głównej roli, drogę na szczyt.

- BrzydUla ciągnie mnie w górę od samego początku i to się zapewne już nie zmieni. Wszystko, co ciekawe w moim życiu zawodowym i prywatnym, zaczęło się właśnie od tej roli – przyznaje Kamińska.

Sukces BrzydUli zmienił nie tylko zawodowe życie Julii Kamińskiej, ale także prywatne. Na planie poznała scenarzystę serialu Piotra Jaska.

- Poznaliśmy się przy okazji pierwszej serii serialu, pracowaliśmy razem. Zaczęło się od przyjaźni, teraz mieszkamy już razem i wspólnie bierzemy udział w BrzydUli 2. Między seriami było dziesięć lat przerwy, ale i bez tej produkcji daliśmy radę – śmieje się Jasek.

Czy związek scenarzysty i aktorki to prosta droga przez życie?

- Teoretycznie ciężko jest żyć z aktorką. Julia pracuje na emocjach, więc ciężko je opanować, zahamować i stać się sobą. Powinno to odbijać się w moją stronę, ale Julia sobie z tym radzi. Na co dzień żyję z Julią, która jest aktorką – dodaje Piotr Jasek.

Dubbingowy talent

Po sukcesie pierwszej serii serialu TVN, odkryto dubbingowy talent Julii Kamińskiej. W ciągu ostatnich dziesięciu lat podkładała głosy w 21 filmach i dwóch serialach. Wśród nich były takie hity jak: „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, „Alladyn”, „Toy Story” czy trzy części „Jak wytresować smoka”.

- Julka jest osobą zdeterminowaną, upartą, ciągle uśmiechniętą. Potrafi zmieniać głos na zawołanie, mówić głosami wszystkich, bardzo jej tego zazdroszczę – podkreśla aktor Filip Bobek.

- Po raz pierwszy w pracy spotkaliśmy się w teatrze. Julka jest błyskotliwa, inteligentna daje komfort rozmówcy, a do tego, co wszyscy widzą, Julia jest „niekulawa” – dodaje Jarosław Boberek.

Julia Kamińska jest jedną ze współscenarzystek Brzyduli 2, czyli kontynuacji losów Uli Cieplak - brzydkiego kaczątka, które zostaje księżniczką, poślubiając prezesa firmy, w której pracuje. Głównym scenarzystą jest partner Julii, Piotr Jasek. Nad wymyślaniem kolejnych historii często pracują razem.

- Julia, która jest Ulą w serialu zasypia czytając sceny i budzi się jako Ula. Jedzie na plan, wraca wieczorem już jako Julka. Lubię obie, ale Julia jest lepsza od Uli – zaznacza Piotr Jasek.

Bizneswoman

Julia Kamińska to nie tylko aktorka serialowa, filmowa i teatralna, ale również bizneswomen. Od kilku lat prowadzi studio urody.

- Ten salon stworzyłam dla siebie, dla swoich koleżanek i wspaniałych klientek i klientów. Mamy tutaj cały zespół, który żyje tym miejscem i kocha je. To już trzy lata od jego otwarcia. Klientki mają tu okazję poczuć się jak gwiazdy filmowe – mówi Kamińska.

Julię Kamińską można oglądać w BrzydUli 2 od poniedziałku 5 września w TVN 7. Pierwsze pięć odcinków przedpremierowo można już zobaczyć na platformie Player.pl.

- Weszłam w ten projekt, nie będąc aktorką. Nie mogę mówić, że mi on ciąży, bo to właśnie on otworzył mi wszystkie drzwi. Dzięki temu pracuję, spełniam się zawodowo i prywatnie – kończy Kamińska.