Upadek królestwa

Druga połowa IX wieku. Obce statki u brytyjskich wybrzeży zwiastują wielkie zmiany. Na wyspy przybywają właśnie wikingowie. Tak rozpoczyna się opowieść o upadku i narodzinach królestwa.

Upadek królestwa – opis

Mały Uthred jako jeden z nielicznych przeżywa bitwę, podczas której wikingowie niszczą angielską armię. Osierocony i przestraszony chłopiec zostaje porwany przez nordyckich wojów. Wychowany na twardego wikinga, nigdy jednak nie przestaje kochać Brytanii. Właśnie nadchodzi dzień, kiedy musi podjąć decyzję, któremu panu będzie służył. „Upadek królestwa” to epicki serial historyczny nawiązujący rozmachem i fabułą do takich przebojów jak „Wikingowie” czy „Brytania”. Prawda historyczna razem z ekscytującą fikcją tworzą fascynującą fabułę, która przykuje do telewizorów nie tylko miłośników faktów z przeszłości.

Upadek królestwa – twórcy i obsada

Brytyjski serial „Upadek królestwa” jest adaptacją cyklu "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella. W rolę Uthreda wciela się Alexander Dreymon. Oprócz niego w obsadzie znajdują się między innymi Tobias Santelmann, Emily Cox, Thomas Wearn Gabrielsson, Rune Temte, Matthew Macfadyen i Ian Hart.

Upadek królestwa sezon 3 odcinek 3 Upadek królestwa sezon 3 odcinek 2 Upadek królestwa sezon 3 odcinek 1