Ucieczka z Dannemory

Benicio Del Toro i Patricia Arquette, nagrodzona Złotym Globem 2019, w miniserialu przedstawiającym prawdziwą historię spektakularnej ucieczki z amerykańskiego więzienia.

Ucieczka z Dannemory – opis

Dannemora to jedno z więzień w amerykańskim stanie Nowy Jork. Dwóch osadzonych, Richard Matt i David Sweat, planują ucieczkę z zakładu. Pomaga im w tym Tilly – zamężna pracownica więzienia, która przez wiele miesięcy romansowała z obydwoma mężczyznami. Desperatom udaje się wydostać z więzienia, ale to dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Obaj odsiadywali wyrok za morderstwo, więc ich poszukiwania zostają zakrojone na bardzo szeroką skalę. Serial „Ucieczka z Dannemory” oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 2015 roku.

Ucieczka z Dannemory – obsada i twórcy

Reżyserem serialu jest znany aktor Ben Stiller. Nie jest to jego pierwszy projekt, w którym staje za kamerą. Wystarczy tu wymienić takie hollywoodzkie hity jak: „Sekretne życie Waltera Mitty”, „Zoolander” czy „Jaja w tropikach”. W rolę zbiegów wcielają się: zdobywca Oscara za film „Traffic” Benicio Del Toro oraz Paul Dano, znany z porywającej kreacji pastora w filmie „Aż poleje się krew”. Postać Tilly Mitchell portretuje natomiast Patricia Arquette, laureatka Oscara za obraz „Boyhood”.

Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 8 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 7 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 6 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 5 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 4 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 3 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 2 Ucieczka z Dannemory, sezon 1, odcinek 1