Skandal w brytyjskim stylu

Hugh Grant w roli przywódcy partyjnego, który ukrywa przed światem tajemnicę, mogącą zniszczyć jego plany.

Skandal w brytyjskim stylu – opis I sezonu

W latach 60. XX wieku homoseksualizm przestał być uznawany za przestępstwo. Liderem  Partii Liberalnej jest Jeremy Thorpe, najmłodszy od stu lat przywódca brytyjskiej partii politycznej. Mężczyzna skrywa tajemnicę, która może pokrzyżować jego plany. Polityk ukrywa przed światem swoją orientację seksualną. Jednak dopóki jego były i niedyskretny kochanek Norman Scott żyje, jego błyskotliwa kariera polityczna jest zagrożona. Thorpe widzi tylko jedno wyjście z tej sytuacji – Scott musi zostać raz na zawsze uciszony.

Skandal w brytyjskim stylu – obsada

Reżyserem serialu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frearsa. W głównej roli występuję laureat trzech Złotych Globów Hugh Grant. Obok niego w obsadzie znaleźli się: dwukrotnie nominowany do BAFTY Ben Whishaw, Alex Jennings, Patricia Hodge oraz Monica Dolan.

 

 

 

Opowieść o wydarzeniach związanych z głośnym rozwodem księcia i księżnej Argyll w latach 60. XX wieku.

Skandal w brytyjskim stylu - opis II sezonu

Sprawa rozwodowa księcia i księżnej Argyll (Paul Bettany i Claire Foy) stała się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku. Gdy tylko rozpoczął się szeroko komentowany i relacjonowany przez media rozwód Margaret Campbell, księżnej Argyll, uważanej niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, arystokratka za sprawą licznych oskarżeń trafiła na czołówki gazet. Światło dziennie ujrzało także pewne zrobione Polaroidem zdjęcie, które prześladowało ją do końca życia. Oczerniana przez opinię publiczną, prasę i sędziów kobieta wykazywała się odwagą, trzymała głowę wysoko, zachowała godność i nie dawała się uciszyć.

Skandal w brytyjskim stylu - twórcy i obsada

Serial na podstawie scenariusza Sary Phelps, przedstawia społeczne i polityczne nastroje w powojennej Wielkiej Brytanii. W głównych rolach wystąpili: Paul Bettany i Claire Foy.

Skandal w brytyjskim stylu – gdzie obejrzeć?

Serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Skandal w brytyjskim stylu, sezon 2, odcinek 3 Skandal w brytyjskim stylu, sezon 2, odcinek 2 Skandal w brytyjskim stylu, sezon 2, odcinek 1 Skandal w brytyjskim stylu, sezon 1, odcinek 3 Skandal w brytyjskim stylu, sezon 1, odcinek 2 Skandal w brytyjskim stylu, sezon 1, odcinek 1