Nowy papież

„Nowy papież” to kolejna część serialu w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina rozgrywająca się za murami Watykanu. W głównych rolach w kontynuacji Młodego papieża występują Jude Law oraz John Malkovich.

Nowy papież - opis

Akcja rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z ostatniego odcinka Młodego papieża, kiedy Lenny Belardo (Jude Law), znany światu jako papież Pius XIII, zapada w śpiączkę. Po niespodziewanym i tajemniczym zwrocie akcji, sekretarzowi stanu Voiello (Silvio Orlando) udaje się osadzić na Piotrowym Tronie Sir Johna Brannoxa (John Malkovich) - uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III. Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość. Voiello szybko uświadamia sobie, że zastąpienie charyzmatycznego Piusa XIII nie będzie łatwym zadaniem. Zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się świętym - obiektem kultu tysięcy ludzi, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu. W tym samym czasie Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą bezpowrotnie podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda. Dobro i zło jednoczą się, by na nowo napisać historię.

Nowy papież - obsada

W rolach głównych występują dwukrotnie nominowani do Nagrody Akademii Filmowej aktorzy - Jude Law („Młody papież”, „Utalentowany pan Ripley”) oraz John Malkovich („Podły, okrutny, zły”, „O miłości. Tylko dla dorosłych”). Wśród obsady znanej z Młodego papieża znaleźli się: Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. W nowym sezonie dołączyli do nich Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir i Massimo Ghini. W rolach gościnnych wystąpią Sharon Stone i Marilyn Manson.

Nowy papież - twórcy

Młody papież jest koprodukcją Sky, HBO i CANAL+. Pomysłodawcą i reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Paolo Sorrentino. Autorami scenariusza są Paolo Sorrentino, Umberto Contarello i Stefano Bises. Jest to druga produkcja Sorrentino, której akcja rozgrywa się we współczesnym Watykanie.

Nowy papież  – gdzie oglądać?

Serial dostępny online na platformie VOD player.pl.

Nowy papież, sezon 1, odcinek 9 Nowy papież, sezon 1, odcinek 8 Nowy papież, sezon 1, odcinek 7 Nowy papież, sezon 1, odcinek 6 Nowy papież, sezon 1, odcinek 5 Nowy papież, sezon 1, odcinek 4 Nowy papież, sezon 1, odcinek 3 Nowy papież, sezon 1, odcinek 2 Nowy papież, sezon 1, odcinek 1