Terror

Co się dzieje, gdy ludzie desperacko walczą o przetrwanie?

Będący adaptacją bestsellerowej powieści Dana Simmonsa, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami „Terror” to 10-odcinkowa historia niebezpiecznej wyprawy Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego (drogi morskiej z Europy wiodącej przez Ocean Arktyczny aż do Pacyfiku). Załoga statków HMS Terror i HMS Erebus stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

„Terror” to serial dramatyczny z 2018 w reżyserii Davida Kajganicha. W obsadzie znaleźli się m.in. Jared Harris („Mad Men”, „The Crown”) jako Kapitan Francis Crozier, Tobias Menzies („Outlander”) jako James Fitzjames, Ciarán Hinds („Gra o Tron”) jako Sir John Franklin, Paul Ready (Cuffs) jako dr Henry Goodsir, Adam Nagaitis (Sufrażystka) jako Cornelius Hickey, Nive Nielsen (Podróż do Nowej Ziemi) jako Lady Silence; Ian Hart (Marzyciel) jako Thomas Blanky oraz Trystan Gravelle (Mr. Selfridge) jako Henry Collins. Kręcony na Węgrzech w Budapeszcie, „Terror” produkowany jest przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360 we współpracy z AMC Studios. Oprócz Kajganicha i Hugh, producentami wykonawczymi serii są także Ridley Scott (Obcy, Thelma i Louise, Gladiator), David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert oraz Guymon Casady. Serial dostępny online w serwisie VOD player w wersji z polskim lektorem.

Terrorsezon 2 odcinek 4 Mi\u0119so armatnie Terrorsezon 2 odcinek 3 Gaman Terrorsezon 2 odcinek 2 Wszystkie demony s\u0105 nadal w piekle Terrorsezon 2 odcinek 1 Wr\u00F3bel w Jask\u00F3\u0142czym Gnie\u017Adzie