Mr. Mercedes

Serial oparty na powieści Stephena Kinga przedstawia mroczną historię o emerytowanym policjancie, który tropi groźnego mordercę.

Mr. Mercedes – streszczenie

Targi pracy. Przed budynkiem kolejka ludzi, którzy liczą na znalezienie zatrudnienia. Nie wiedzą biedacy, że to już ich ostatnie minuty życia. Oto nadjeżdża rydwan śmierci – srebrny Mercedes. Człowiek za kierownicą samochodu tratuje bezrobotnych i zabija 16 osób. Śledztwa podejmuje się Bill Hodges, ale detektyw nie odnosi sukcesu. Dwa lata później sprawa powraca. Hodges, będąc na emeryturze, stara się zapomnieć o swojej przeszłości, ale Pan Mercedes wkrótce przypomina o sobie. Rozpoczyna się gra z mordercą.

Mr.Mercedes – obsada

Serial Mr. Mercedes to adaptacja jednej z bardziej znanych powieści Stephena Kinga.  Produkcja ma dwóch głównych bohaterów. Detektywa Billa Hodgesa portretuje Brendan Gleeson, aktor znany z filmów takich jak: Braveheart – Waleczne Serce, Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj czy Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I. W rolę Mr. Mercedesa wciela się Harry Treadaway (Dom grozy, Jeździec znikąd). Twórcą serialu jest David E. Kelley, scenarzysta takich serialowych hitów jak: Wielkie kłamstewka czy Goliath.

Mr. Mercedes sezon 2 odcinek 10 Mr. Mercedes sezon 2 odcinek 9