Meme i tajemnicze słowa

Gospodarzem programu jest właściciel biura rzeczy znalezionych pan Emil i pluszowa, nieco niecierpliwa kózka Meme. Pan Emil uwielbia językowe łamigłówki, Meme kocha zagadki, a niektóre wyrażenia językowe są jak zagadki! Kózka Meme nie zna jeszcze zbyt wielu "tajemniczych słów", ale bardzo chce je poznać i zrozumieć. Pana Emila i Meme odwiedzają dzieci z pobliskiego przedszkola, które chętnie włączają się we wspólną zabawę i odkrywają znaczenie trudnych wyrażeń. Meme, kiedy już nauczy się już nowego powiedzenia, rysuje je w swoim pamiętniku, żeby na zawsze je zapamiętać.

„Bujać w obłokach”, „wstać lewą nogą”, „jeść jak wróbelek”, „czuć się jak ryba w wodzie” - znaczenie tych i wielu innych wyrażeń dzieci poznają dzięki edukacyjnej produkcji własnej kanału MiniMini+. Cała seria dostępna online w serwisie VOD player.

Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 10 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 9 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 8 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 7 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 6 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 5 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 4 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 3 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 2 Meme i tajemnicze słowa, sezon 1, odcinek 1