Ślub od pierwszego wejrzenia

sezon 1 odcinek 2

Ślub od pierwszego wejrzenia

W drugim odcinku programu, eksperci ruszyli w Polskę, by odwiedzić przyszłych małżonków i poinformować, że to właśnie ich życie zmieni się niedługo na zawsze.

Przyszli nowożeńcy są przekonani, że kolejne spotkanie z ekspertem będzie kolejnym etapem badań i analiz. Jak wielkie będzie zdziwienie Magdy, gdy okaże się, że psycholog, Piotr Mosak, chce przekazać wiadomość o nadchodzącym wielkimi krokami ślubie? Czy pełen emocji Jacek będzie w stanie powstrzymać swoją ciekawość i zaakceptować, że seksuolog, Monika Staruch, nie może udzielić mu żadnych informacji o jego przyszłej małżonce? Kto z bohaterów przyjmie informację o nadchodzącym ślubie z entuzjazmem, a kogo pokonają nerwy oraz stres?

Czasu do ślubu jest na tyle mało, że nie można pozwolić sobie na zwlekanie – rodziny muszą zostać poinformowane jeszcze tego samego dnia. Rozemocjonowani bohaterowie staną więc twarzą w twarz ze swymi najbliższymi i po raz pierwszy opowiedzą im o eksperymencie, w którym wzięli udział i powiadomią jednocześnie o swoim ślubie z nieznajomą osobą. Jakie będą reakcje rodziców, czy wszyscy z łatwością zaakceptują decyzję swojego dziecka? Zaledwie dni dzielą teraz nowożeńców od dnia ślubu. Czy żadna Panna Młoda nie zrezygnuje z udziału w eksperymencie? Czy każdemu Panu Młodemu wystarczy odwagi i determinacji, by stanąć w ciemno przed urzędnikiem? Ewa i Darek zmierzają już prostą droga do celu, którym ma być wspólne życie. Oboje bardzo mocno zaufali wiedzy i doświadczeniu ekspertów, są zdeterminowani i zdecydowani, że to właśnie teraz jest idealny moment na ślub. Nawet jeśli z nieznajomą osobą. Oboje mają też bardzo mało czasu na przedślubne przygotowania.

Ewa musi w ciągu kilku dni znaleźć sukienkę idealną, dopasować buty, zorganizować swój ślubny makijaż, a o próbnej fryzurze może jedynie pomarzyć, bo czas płynie nieubłaganie. Darek sprawia wrażenie spokojnego i opanowanego, ale i jemu udziela się atmosfera napięcia. Przygotowania muszą nabrać ogromnego tempa, wszystkimi targają duże emocje, a niepewność i ogromny przedślubny stres powodują, że w dniu ślubu Panna Młoda jest cała w nerwach, niczym tykająca bomba. Nawet w przypadku długo i skrupulatnie planowanych ślubów istnieje przecież ryzyko, że w ostatniej chwili wydarzy się coś nieprzewidzianego, a co dopiero gdy wszystko organizowane jest na ostatnią chwilę? Czy Młodej Parze do końca wystarczy odwagi i zdecydowania? Czy Ewie i Darkowi uda się w końcu spotkać przed urzędnikiem Urzędu Stanu Cywilnego i spojrzeć sobie w oczy ten pierwszy raz….