Ślub od pierwszego wejrzenia

sezon 2 odcinek 2

Ślub od pierwszego wejrzenia 2

Po wielu miesiącach analiz, spotkaniach z kandydatami i tygodniach badań, a także wielogodzinnych rozmowach, ekspertom udało się wskazać dwie pary, które mają dużą szansę na udany związek. Problem stanowiło jednak wytypowanie trzeciej pary. Ważne przecież, aby po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw mieć pewność, że tych dwoje może z powodzeniem pracować nad wspólną przyszłością.
W pierwszym odcinku, poznaliśmy dwie pary. Pierwsza z nich to Paulina i Krzysztof. Paulinę do programu zgłosiła siostra. Ma za sobą kilka związków, które mimo jej dużej wiary w powodzenie relacji nie przetrwały próby czasu. Krzysztof mieszka i pracuje w Holandii. Jest samodzielny i posiada w sobie wiele energii. Był już żonaty.
Druga z par wskazanych przez ekspertów to Anna i Grzegorz.  Anna nie ma dobrych doświadczeń z mężczyznami. Zbyt szybko angażuje się emocjonalnie, trafiając na takich, którzy nie są gotowi na stały związek. Prawdziwa, odwzajemniona miłość jest jednym z jej największych marzeń. Grzegorz, to bardzo uduchowiony mężczyzna, stawiający na samorozwój. Ma dość samotności. Do tej pory był w kilku poważnych związkach i zależy mu, aby codzienność dzielić z kochającą osobą.
Następnym krokiem wybranych par będzie poinformowanie najbliższych o planowanym ślubie. Niestety zdaniem ekspertów jest to bardzo trudny moment, który z uwagi na różne reakcje rodzin i przyjaciół może odwieźć pary od decyzji o małżeństwie i spowodować wycofanie się z eksperymentu. Jak zareagują przyjaciele Pauliny na wieść o decyzji ślubu z mężczyzną, którego do tej pory nie widziała? Czy najbliżsi, którzy na co dzień mocno wspierają Krzysztofa będą dla niego równie wspierający w tej decyzji? Czy rodzice Ani są gotowi na tak poważny krok ze strony córki? Czy Grzegorz, który mimo zadawnionego konfliktu z rodzicami, dojdzie z nimi do porozumienia i będzie mógł liczyć na ich obecność w Urzędzie Stanu Cywilnego?
Eksperci wciąż prowadzą dyskusje na temat wyboru trzeciej z par, którą zaproszą do dalszego udziału w eksperymencie. Muszą być naprawdę pewni, że wskażą tych, którzy rzeczywiście będą w stanie pracować nad wspólną szczęśliwą przyszłością. Ich ostateczną decyzją jest dać szansę parze, która wzbudzała najwięcej kontrowersji i powodowała najgorętsze dyskusje. Oboje są świetnie dopasowani i bardzo chętni na założenie rodziny, wydają się jednak nie do końca gotowi, aby poddać się zasadom obowiązującym w programie.  Może jednak tym dwóm zamkniętym w swoich światach osobom uda się zbudować związek pełny miłości i zaufania.