Agent - Gwiazdy

sezon 2 odcinek 11

Agent - Gwiazdy

Do 11 odcinka programu „Agent – Gwiazdy” dotarli uczestnicy, którzy są najbliżej odpowiedzi na pytanie, kto jest Agentem. W tym odcinku czekają na nich 3 zadania. Czy w grze o pieniądze i przetrwanie będą współpracować, czy postawią na indywidualne korzyści?
Przed nimi nauka strzelania z łuku. Nie wiedzą w jakim celu trenują i co mogą zyskać, jeśli nauczą się trafiać w sam środek tarczy.
Po treningu zostają podzieleni na 2 grupy. Pierwsza zagra w El Pato. To tradycyjna argentyńska gra, rozgrywana konno. Polega na przewiezieniu koszyka z gęsią z jednego miejsca na drugie. Na tę grupę czyhać będą gauchos – południowoamerykańscy pasterze bydła, starający się przechwycić gęś. Gwarancją sukcesu tej grupy będzie nie tylko dowiezienie gęsi na linię mety, ale także wykonanie zadań czekających na nich po drodze. Druga grupa w towarzystwie ornitologa uda się na „polowanie” na ptaki. Aby zdobyć pieniądze, muszą sfotografować określony gatunek ptaków – im trudniejszy do spotkania, tym większa wygrana kwota.
Podział na grupy w kolejnej konkurencji rozstrzygnie strzelanie z łuku, a gra nie będzie toczyć się o pieniądze, ale równie ważne w programie informacje i immunitet. Uczestnicy, którzy najgorzej strzelili z łuku walczą o pamiętniki swoich kolegów, skrupulatnie wypełniane od początku programu. Muszą przyciągnąć nad brzeg jeziora tratwę, na której znajdują się pamiętniki. Osoby, które oddały najcelniejsze strzały, teraz trafiając płonącą strzałą w tratwę mają szansę zdobyć immunitet.
Czy komuś uda się zdobyć immunitet, czy pamiętniki pełne informacji o Agencie znajdą się w rękach rywali? Od tego z pewnością zależeć będzie wynik testu wiedzy o Agencie. Jak co tydzień jedna osoba opuści program i wróci do Polski.