Agent - Gwiazdy

sezon 1 odcinek 9

Agent - Gwiazdy

W dziewiątym odcinku programu „Agent - Gwiazdy” pozostała już zaledwie 6 uczestników!
W pierwszej konkurencji uczestnicy nie będą walczyć o pieniądze, a o… jokery! Każdy z nich będzie miał szansę wygrać nawet 3 jokery, które jak wiadomo są bardzo cennym towarem w programie. Uczestnicy będą mogli zaryzykować i… wygrać wszystko albo nic! Efekt  będzie zależeć również od tego, czy pozostali współzawodnicy zakomunikują poprawnie, jaki ruch powinien wykonać każdy z nich. Czy wszystkim uczestnikom uda się zdobyć aż 3 jokery? Czy ta gra pokaże, komu ufać, a komu nie?
Podczas drugiej konkurencji odbywającej się w Pietermaritzburg City Hall każdy z zawodników będzie miał możliwość zadania trzech pytań Agentowi, który przy pomocy organów, będzie na nie odpowiadał. Jeżeli uczestnik odpowie poprawnie na  wszystkie pytania otrzyma poprawne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Jeśli zrobi choć jeden błąd – Agent będzie odpowiadał wedle uznania – może kłamać lub mówić prawdę. Musi jednak przynajmniej raz powiedzieć prawdę. Prowadząca nie poinformuje zawodników o tym, czy udzielili poprawnych czy błędnych odpowiedzi. Pytania będą dotyczyć osób, które już odpadły z programu. Czy uczestnicy będą mogli potwierdzić swoje tezy dotyczące Agenta?
Podczas kolejnego zadania uczestnicy wybiorą się na konną przejażdżkę po Górach Smoczych. Bez schodzenia z koni będą musieli zebrać wszystkie części puzzli rozmieszczone na drewnianych słupach. Po dotarciu na szczyt góry okaże się, że będą mieli zaledwie 3 minuty na ułożenie mapy, która pokaże im drogę do miejsca, gdzie ukryte zostały koperty z pieniędzmi. Następnie wyłonią spośród siebie osobę, która poleci we wskazanym kierunku. Celem podróży będzie zarobienie pieniędzy dla grupy oraz potwierdzenie, kto jest Agentem. Czy uczestnicy zbiorą wszystkie elementy mapy? Czy uda się dotrzeć na właściwe miejsce i zgarnąć największą pulę?
Zmagania zakończy test wiedzy o Agencie, który wyeliminuje kolejną osobę z programu. Nawet jeśli uczestnik ma sprecyzowane podejrzenia dotyczące Agenta musi wykazać się wielką spostrzegawczością. W tym odcinku uczestnicy znowu odpowiedzą na pytania – co robił Agent, gdzie siedział, jakie zadania wykonywał, czy ma dzieci, co lubi jeść. Aby prawidłowo rozwiązać test wiedzy o Agencie trzeba wykazać się wielkim sprytem w zdobywaniu informacji. Finał coraz bliżej!