Agent - Gwiazdy

sezon 1 odcinek 12

Agent - Gwiazdy

Nadszedł czas na półfinał programu „Agent -  Gwiazdy”! W dwunastym odcinku zaledwie 3 uczestników stanie przed kolejnymi wyzwaniami. Tym razem Agent będzie deptał po piętach bardziej niż kiedykolwiek… To ostatnia szansa, by uszczuplić wspólną pulę pieniędzy!
Pierwsza konkurencja odbędzie się na przedmieściach Johannesburga. Uczestnicy będą mieli za zadanie odmierzyć 70 metrów krokami i 70 sekund oraz odważyć bez użycia wagi 7-kilogramowy worek z piaskiem. Najwięcej zyska ten, który będzie najbliżej prawdy, ponieważ… w kolejnej konkurencji tylko jedna osoba nie otrzyma dodatkowego obciążenia podczas gry miejskiej!
Podczas drugiego zadania uczestnicy zostaną rozrzuceni w promieniu 3 km od miejsca docelowego, w którym będzie czekać na nich koperta z pieniędzmi. Każdy z nich otrzyma wskazówki oraz kopertę z pociętym zdjęciem przedstawiającym pomnik Nelsona Mandeli. To będzie ich cel! Na miejscu, na Nelson Mandela Square, w okolicy pomnika na warcie będzie stał chłopiec w mundurku skauta, który przekaże kopertę pierwszemu uczestnikowi, który go zaczepi.
Podczas ostatniej konkurencji półfinaliści wsiądą do pociągu w Pretorii. Spotkają tam osoby, które będą zadawać im pytania na temat poprzednich konkurencji, uczestników, wydarzeń. W sumie będzie to 5 pytań. Na koniec podróży uczestnicy rozwiązują ostatni w programie test złożony z 25 pytań. Poprawne odpowiedzi z testu oraz na pytania osób w pociągu są sumowane i wszystko jest jasne, ale czy od razu poznamy wyniki…