Azja Express

sezon 2 odcinek 3

Azja Express 2

Zobacz ten odcinek razem z uczestnikami - "Azja Express. Domówka" tylko w player.pl.

Przed startem uczestnicy zostali wysłani na lokalny market po kosze z rybami, które musieli zabrać w dalszą podróż. Aby zameldować się w punkcie kontrolnym gry należało sprzedać ryby po drodze i zarobić minimum dwa tysiące rupii. Każda para znalazła swój sposób na handel w egzotycznych warunkach, a jedna przekonała się na własnej skórze, że niektórzy mieszkańcy tej rajskiej wyspy mają dosyć specyficzne poczucie humoru.
W zmaganiach na bajkowej plaży uczestniczyły pierwsze trzy pary, które pojawiły się u prowadzącej z wymagana kwotą pieniędzy.
Tradycyjna metoda rybołówstwa tym razem była wstępem do bardzo lubianej i znanej – jak się okazuje nie każdemu – gry w Scrabble.
Po grze pary dostały wspaniały i zdrowy poczęstunek – wodę kokosową i po wypiciu…kilku litrów płynu mogły ruszać w dalszą drogę, zabierając ze sobą skorupy tych najbardziej wszechstronnych orzechów.
Wieczorem, życzliwi, lecz czasem nieufni lankijscy rybacy, mimo bariery językowej podzielili się z uczestnikami jedzeniem i dachem nad głową, a następnego dnia wypoczęci i pełni animuszu uczestnicy ruszyli walczyć o pierwsze miejsce na mecie oraz immunitet.
Na ostatniej prostej pary musiały wykonać kolejną misję, do której potrzebowali kokosów z poprzedniego dnia. Jedna para przekonała się na własnej skórze, że przysłowie które mówi, że kto nie ma w głowie ten ma w nogach jest prawdziwe.
Misja w fabryce sznura z kokosów była bardzo wyczerpująca, ale niektórzy doskonale wykorzystali swoje warunki fizyczne i umiejętności nabyte w młodości.
Pierwsza para na mecie zasłużyła na wymarzony odpoczynek i pierwszy bilet do Indii, reszta zaś dziarsko ruszyła do walki o kolejny dzień pobytu na zachwycającej Sri Lance.