Azja Express

sezon 3 odcinek 4

Azja Express

W czwartym odcinku nad uczestnikami zbiorą się czarne chmury... Prowadząca oprócz czarnej koperty, która ujawni czy pod koniec wyścigu nastąpi eliminacja, wręczy również, dobrze znaną z poprzednich edycji, czarną flagę. Para, która dotrze na metę ze złowieszczym rekwizytem, spadnie o jedno miejsce w finałowym rankingu. Kto okaże się być tym pechowcem?


Misja na start odcinka odbędzie się w antycznym krajobrazie greckiego amfiteatru. Wyścig po kamiennych, monumentalnych schodach przyniesie uczestnikom wiele niespodzianek. Kolejne zadanie polegać będzie na rozpoznaniu słynnych i unikatowych gatunków kogutów z Denizli. Trzy pierwsze pary, które pojawią się w punkcie kontrolnym gry, zmierzą się w walce o amulet o wartości 10 tysięcy złotych oraz Złotą Kartę.


Kolejny dzień to najtrudniejszy etap wyścigu i misja polegająca na przygotowaniu najdłuższego w świecie lahmacuna - tureckiej pizzy! Długość placka będzie miała wielkie znaczenie podczas wpisywania się do książki na mecie i równocześnie skutecznie pobudzi apetyt uczestników na zwycięstwo! Ostatni przystanek odcinka to twierdza w Marmaris, pamiętająca czasy Sulejmana Wspaniałego. Tym razem będzie ona świadkiem kolejnych historycznych wydarzeń - jakich? Okaże się kiedy uczestnicy otworzą czarną kopertę...