Azja Express

sezon 2 odcinek 2

Azja Express 2

Zobacz ten odcinek razem z uczestnikami - "Azja Express. Domówka" tylko w player.pl.

Aby Marta i jej przyjaciółka Oliwia mogły udać się ma zasłużony odpoczynek musiały wybrać trzy pary, które wykonają misję opóźniającą start. Ta decyzja nie należała do łatwych, ale reguły gry Azja Express obowiązują nawet parę immunitetową. Zniesienie tacy z filiżankami pełnymi herbaty po stromych schodach i dostarczenie ich w nienaruszonym stanie w wyznaczone miejsce kosztowało wybranych dużo siły fizycznej i stresu.  Po wykonaniu tej misji wszyscy dołączyli do wyścigu.
Najszybsza para w punkcie kontrolnym gry wygrała nocleg u miejscowych gospodarzy w pobliżu słynnej plantacji herbaty i szansę na walkę z parą immunitetową o Amulet wart dziesięć tysięcy złotych.
Pozostali zdani byli na gościnność i hojność okolicznych mieszkańców. Jedna para musiała cofnąć się wiele kilometrów, żeby poszukać zapomnianego na poboczu plecaka.
Gra o Amulet odbyła się na plantacji herbaty i wymagała spostrzegawczości, szybkości i współpracy pomiędzy partnerami w parze.
Wszyscy spotkali się przed kolejnym startem i każda para zdała obie sprawę z tego, że rozpoczął się kluczowy etap wyścigu.
W drodze na metę uczestnicy musieli wykonać kolejne zadanie. Pierwsza para, która dojechała na miejsce misji, musiała zadecydować, kto zje konkretną ilość bawolego zsiadłego mleka. Gdyby nie uciekający czas i widmo eliminacji z programu, głodni uczestnicy którym przydzielono dziesięć porcji przysmaku, byliby całkiem zadowoleni z pożywnego i zdrowego posiłku.
Nikt nie chciał odpaść jako pierwszy, ale takie są zasady programu. Ostatnia para na mecie pożegnała piękną Sri Lankę i musiała wrócić do domu.