Azja Express

sezon 2 odcinek 12

Azja Express 2

W dwunastym odcinku do walki o wejście do finału w Mumbaju stanęły trzy pary. Para immunitetowa oddaliła się na zasłużony odpoczynek i zaczęła zbierać siły przed ostateczną rozgrywką.
Pierwsza misja wiązała się z powszechnym wśród Hindusów zwyczajem przewożenia wszystkiego co możliwe na rowerze.
Następnie trzy pary ruszyły w stronę skały Duke’s Nose, gdzie musiały z rozrzuconych na wysokości słów złożyć jeden z najpopularniejszych cytatów w polskiej literaturze. Para, która wykonała zadanie jako pierwsza natychmiast awansowała do finałowego odcinka.
Dwie pozostałe pary musiały poszukać noclegu i przygotować się do ostatniego etapu półfinałowego wyścigu.
Następnego dnia, podczas gry o Amulet, wszystkie pary musiały zmierzyć się ze swoimi największymi fobiami. Najbardziej zimnokrwisty uczestnik mógł zdobyć dla swojego duetu jeden z ostatnich w programie Amuletów.
Po grze, dwie pozostałe w zmaganiach pary ruszyły w kierunku mety. Po drodze na zawodników, poza zwykłymi zadaniami wymagającymi szybkości i spostrzegawczości, czekały punkty, w których musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące poprzednich odcinków.
Pierwsza para, która dobiegła do punktu kontrolnego znajdującego się w porcie, miała prawo wsiąść na prom płynący do Mumbaju. Pozostali na lądzie musieli pogodzić się z przegraną i pożegnać niezwykły wyścig Azja Express.