Motyw

sezon 1 odcinek 2

Motyw 4K

Szulc ma pretensje do szefa, że nadal trzyma przy sprawie Meduzy Żyletę. Sprawdzając dokumenty pominęła bardzo ważną informację, że Porębska była w policji.

Motyw – streszczenie odcinka

Podczas kolejnego przesłuchania z Czarnecką, Szulc dowiaduje się jak poznały się z Luizą w 1989 roku. Luiza pomaga Czarnej, która poważnie skaleczyła się podczas spaceru na plaży. W ramach podziękowań Czarna pokazuje Luizie swoje magiczne miejsce nad morzem i zaprasza na imprezę do najlepszej dyskoteki w Gdańsku. Poukładana i grzeczna Luiza zgadza się, bo jest zaintrygowana nową koleżanką.

Szulc prezentuje Oldze zdobycz, którą przyniosło złapanie Bycha. Torba wypchana jest gotówką, w środku jest 340 tysięcy złotych. Torba leżała obok sejfu, a Porębska twierdzi, że nie ma z pieniędzmi nic wspólnego.

Szulc wraca wcześniej do domu, ale i Monika i Zuzka są na niego obrażone. Szulc próbuje pojednać się z Moniką, przeprasza ją kolejnymi pocałunkami. Romantyczną atmosferę przerywa Mikołaj. Rodzice znów muszą się nim zająć.

Motyw – streszczenie

Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa.

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał… motyw?

Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, kto strzelał. Aby rozwiązać zagadkę, trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice.

Motyw – obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in.: Małgorzatę Kożuchowską („Druga szansa”, „Prawo Agaty”, Agnieszkę Grochowską („Nielegalni”, „Sanktuarium zła”), Michała Czerneckiego („Diagnoza”), Andrzeja Konopkę („Nie rób scen”), Magdalenę Walach („Twarzą w twarz”), Olgę Bołądź („Chyłka”) oraz Adama Ferencego („Układ Warszawski”). Reżyserem serialu jest Paweł Maślona.

Motyw – gdzie oglądać?

Serial „Motyw” obejrzysz we wtorki o godz. 21:30 na antenie stacji TVN oraz w serwisie VOD player.pl.