Motyw

sezon 1 odcinek 3

Motyw

Szulc i Żyleta sprawdzają monitoring szpitalny po nagłej śmierci Maksa. Według zapisu to Czarna wchodziła do mężczyzny jako ostatnia.

Oglądaj online premierowe odcinki w player.pl także w 4k!

Motyw – streszczenie odcinka

Szulc aresztuje Czarną, a sąd przychyla się do wniosku o umieszczenie jej w tymczasowym areszcie na trzy miesiące. Żyleta przedstawia Szulcowi nowy ciekawy fakt, który może mieć wpływ na śledztwo. W bilingach Czarnej okazuje się, że wyjątkowo często pojawia się numer Jerzego Wujczaka, byłego mafioso, teraz bogacza, który już legalnie prowadzi swoje interesy. Szulc umawia się z Wujem na rozmowę.

We wspomnieniu z 1989 roku młoda Luiza jest świadkiem mrocznego incydentu z życia Czarnej. Ojczym dziewczyny wykonuje wobec niej dwuznaczne gesty. Luiza znajduje zapłakaną koleżankę na cytadeli. Dziewczyny składają pakt, przymierze krwi, że nigdy się nie zostawią.

Motyw – streszczenie

Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa.

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał… motyw?

Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, kto strzelał. Aby rozwiązać zagadkę, trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice.

Motyw – obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in.: Małgorzatę Kożuchowską („Druga szansa”, „Prawo Agaty”, Agnieszkę Grochowską („Nielegalni”, „Sanktuarium zła”), Michała Czerneckiego („Diagnoza”), Andrzeja Konopkę („Nie rób scen”), Magdalenę Walach („Twarzą w twarz”), Olgę Bołądź („Chyłka”) oraz Adama Ferencego („Układ Warszawski”). Reżyserem serialu jest Paweł Maślona.

Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz.

Motyw – gdzie oglądać?

Serial „Motyw” obejrzysz we wtorki o godz. 21:30 na antenie stacji TVN oraz w serwisie VOD player.pl.