Motyw

sezon 1 odcinek 10

Motyw

Podczas kolejnej rozprawy apelacyjnej mecenas Czarnej prezentuje sędziemu dowody, które mają podważyć bezstronność prowadzonego śledztwa.

Oglądaj online premierowe odcinki w player.pl także w 4k!

Motyw – streszczenie odcinka

Czarna zostaje wypuszczona na wolność, proces trzeba będzie powtórzyć. Rozpętuje się afera. Szulc zostaje zawieszony. Żyleta wprowadza go jednak na przesłuchanie Damiana Czajki. Przyparty do muru mężczyzna wyznaje w końcu, że w Meduzie była podczas strzelaniny jeszcze jedna osoba, przyjaciel Maksa. Nie ma go jednak na zdjęciach.

Szulc szybko orientuje się o kogo chodzi i składa wizytę Robertowi Kowalowi, Robalowi. Robal nie jest zaskoczony kolejną wizytą Komisarza, na początku próbuje zaatakować Szulca i wyznaje komisarzowi prawdę.

Szulc jedzie skonfrontować tę opowieść z Luizą. Dopowiada co wydarzyło się podczas nocy strzelaniny - Luiza usłyszała, że to Maks stoi za zaginięciem i śmiercią jej siostry. I to ona pociągnęła za spust. To był jej motyw.

Motyw – streszczenie

Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa.

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał… motyw?

Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, kto strzelał. Aby rozwiązać zagadkę, trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice.

Motyw – obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in.: Małgorzatę Kożuchowską („Druga szansa”, „Prawo Agaty”, Agnieszkę Grochowską („Nielegalni”, „Sanktuarium zła”), Michała Czerneckiego („Diagnoza”), Andrzeja Konopkę („Nie rób scen”), Magdalenę Walach („Twarzą w twarz”), Olgę Bołądź („Chyłka”) oraz Adama Ferencego („Układ Warszawski”). Reżyserem serialu jest Paweł Maślona.

Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz.

Motyw – gdzie oglądać?

Wszystkie odcinki serialu „Motyw” obejrzysz we wtorki o godz. 21:30 na antenie stacji TVN oraz w serwisie VOD player.pl.