Motyw

sezon 1 odcinek 1

Motyw

W gdańskiej restauracji Meduza dochodzi do strzelaniny. Luiza i Maks Porębscy zostają przewiezieni do szpitala, gdzie lekarze walczą o ich życie. Na miejsce zbrodni zostaje wezwany komisarz Paweł Szulc.

Oglądaj online premierowe odcinki w player.pl także w 4k!

Motyw – streszczenie odcinka

Prowadzący sprawę komisarz Szulc zleca podwładnemu sprawdzenie listy wszystkich pracowników restauracji. Wkrótce dostaje niepokojącą informację, że managerka lokalu, Anna Czarnecka, zniknęła. Policjant zleca jej poszukiwanie. Kobietę udaje się zlokalizować na lotnisku, gdzie zostaje pojmana jeszcze przed odprawą.

Podczas pierwszego przesłuchania „Czarna” zeznaje, że przyjechała do restauracji, bo czegoś zapomniała i zastała swoich pracodawców, leżących we krwi na podłodze. Szulc wybiera się do szpitala, aby spróbować uzyskać wersję postrzelonych. Niestety obie ofiary są nieprzytomne.

Komisarz zwraca się z prośbą do Olgi, jego znajomej i jednocześnie prokurator, która zajmuje się sprawą Meduzy, aby złożyła wniosek o areszt Czarneckiej, przeciwko której świadczą wszystkie dowody. Policjant boi się, że kobieta może się wywinąć, już raz przecież próbowała uciekać. Olga niechętnie, ale zgadza się.

Motyw – streszczenie

Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa.

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał… motyw?

Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, kto strzelał. Aby rozwiązać zagadkę, trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice.

Motyw – obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in.: Małgorzatę Kożuchowską („Druga szansa”, „Prawo Agaty”, Agnieszkę Grochowską („Nielegalni”, „Sanktuarium zła”), Michała Czerneckiego („Diagnoza”), Andrzeja Konopkę („Nie rób scen”), Magdalenę Walach („Twarzą w twarz”), Olgę Bołądź („Chyłka”) oraz Adama Ferencego („Układ Warszawski”). Reżyserem serialu jest Paweł Maślona.

Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz.

Motyw – gdzie oglądać?

Serial „Motyw” obejrzysz we wtorki o godz. 21:30 na antenie stacji TVN oraz w serwisie VOD player.pl.