Damy i wieśniaczki.PL

sezon 1 odcinek 10

Damy i wieśniaczki. PL

Jadzia na ringu, a Dama - Patrycja zbiera złom

Patrycja Klebba to mieszkająca w Gdyni Dama. Jest menadżerką dziewczyn wyprowadzających bokserów do walki, czyli tzw. ring girls. Lubi luksus i nie szczędzi czasu oraz pieniędzy na dbanie o urodę. W jej kolekcji biżuterii i ubrań znaleźć można "perełki" wartości mieszkania w Sopocie. Na wsi pragnie przeżyć przygodę życia. Jak poradzi sobie w domu bez ciepłej wody? Czy przełamie opory i zarobi na obiad zbierając złom? Jaką rewolucję przeprowadzi w rodzinie wieśniaczki?

Bezrobotna Jadwiga mieszka w krytej słomą i mchem chałupie w Kowalewie. Przeciekający dach, brak centralnego ogrzewania i nieszczelne okna to codzienne wyzwania z którymi Jadzia wraz z rodziną zmagają się codziennie. Na remont pieniędzy nie mają.Dojmującą biedę Jadzi rekompensują trzej ukochani synowie. Odłożyła na bok wszystkie swoje potrzeby by ich utrzymać i wychować. Jak odnajdzie się w sytuacji, w której będzie mogła skupić się tylko na sobie? Czy, pomimo zostawionych w domu zmartwień, będzie umiała się cieszyć miejskimi atrakcjami? Czy uda się jej wejść w buty damy w 100% i odnaleźć zagubioną wiele lat temu kobiecość?

Podczas finałowej kolacji kobiety spotkają się. Czy znajdą nić porozumienia? Jakie wnioski odnośnie swojego życia wyciągnie po zamianie Jadzia? Czy pozornie niewinna przygoda na wsi będzie miała dla Patrycji także głębszy wymiar?