Odwróceni. Ojcowie i córki

odcinek 3

Odwróceni – ojcowie i córki

Po śmierci Kowala, Blacha staje się głównym podejrzanym. Wskazuje na niego część dowodów, ma jednak alibi, podobnie jak inni starzy pruszkowscy.

"Odwróceni. Ojcowie i córki" - streszczenie

Po śmierci Kowala (Andrzej Grabowski), Blacha (Robert Więckiewicz) staje się głównym podejrzanym. Wskazuje na niego część dowodów, ma jednak alibi, podobnie jak inni starzy pruszkowscy. Prokurator Gołąbek (Olaf Lubaszenko) jest przekonany o winie Blachy. Sikora (Artur Żmijewski) uważa, że ktoś Blachę wrabia. Prosi Lidkę (Joanna Balasz), która z Lato (Tomasz Schuchardt) prowadzi śledztwo w tej sprawie, żeby na jakiś czas przetrzymała w tajemnicy dowody obciążające Blachę. Lato nie jest z tego zadowolony.
Pati (Małgorzata Mikołajczak) pyta Skuchę (Mirosław Zbrojewicz) dlaczego nie mogła dodzwonić się do męża, w czasie, kiedy zamordowany został Kowal. Skucha nie wie, co odpowiedzieć. Blacha mówi Pati, że rozmawiał w tym czasie z Cygą (Wojciech Zieliński). Cyga potwierdza to na przesłuchaniu.
Rysiek (Janusz Chabior) mówi Sikorze i Lidce o propozycji, którą złożył jemu i Kowalowi Mnich (Andrzej Zieliński) –  odświeżenia starego kanału transportu kokainy z Medellin. Sugeruje, że to Mnich stoi za śmiercią Kowala, lecz Mnich także ma niepodważalne alibi.
Sikora chodzi na terapię grupową. Wciąż nie może sobie poradzić z traumą po śmierci 15-letniego syna Piotrka. Konfliktuje się też z Lidką o Blachę.
Mira (Małgorzata Foremniak) po wiadomości o śmierci Kowala martwi się o bezpieczeństwo Kaśki (Eliza Rycembel). Chce ją zabrać do siebie z mieszkania, które kupił córce Blacha. Kaśka opiera się matce, spędza czas z Danielem (Tomasz Ziętek). Równocześnie świeżo upieczona pani magister przyjmuje od Laury (Anna Dereszowska) i Cygi propozycję pracy w ich firmie.
Technikowi policyjnemu nie daje spokoju ułożenie pocisku w głowie zastrzelonego Kowala. Uważa, że coś jest nie tak, ale nie potrafi wyjaśnić co. Czy Lidka i Lato odkryją, kto stoi za  zabójstwem byłego gangstera?

"Odwróceni. Ojcowie i córki" - obsada

W nowej odsłonie serialu wystąpili m.in.: Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Joanna Balasz, Eliza Rycembel, Tomasz Schuchardt, Małgorzata Foremniak, Małgorzata Mikołajczak, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Andrzej Zieliński, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Tomasz Ziętek, Bartosz Gelner, Bartosz Bielenia.

"Odwróceni. Ojcowie i córki"- twórcy serialu

Za pomysł i scenariusz odpowiadają Artur Kowalewski, Dariusz Suska i Wojciech Zimiński. Serial reżyserują Michał Gazda oraz Jan Holoubek. Autorami zdjęć są Tomasz Augustynek i Bartek Kaczmarek.

"Odwróceni. Ojcowie i córki"- gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki serialu „Odwróceni. Ojcowie i córki” obejrzysz online na player.pl. Zerknij również do "Odwróceni" i poznaj początki układu pomiędzy Blachą i Sikorą.