Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1500

Na Wspólnej 9

Konflikt Daniela z rodzicami zaostrza się - chłopak wyprowadza się z domu. Między Filipem a Iwoną budzi się poważne uczucie. Marek wreszcie poznaje swoją nową wspólniczkę.

Na Wspólnej 1500 - opis odcinka

Iwona dzwoni do Filipa z informacją, że ma dla niego prezent od babci. Po południu zjawia się u niego osobiście. Przynosi ciasto, które  babcia upiekła specjalnie dla swojego ulubionego artysty. Filip prosi Iwonę, żeby została na kawę. Kobieta droczy się z nim przez chwilę, lecz w końcu przyjmuje zaproszenie. Rozmawiając, uwodzą się wzajemnie. Nastrojową atmosferę przerywa pojawienie się Igi. Matka Filipa jest pod wrażeniem nowej znajomej syna. Szybko łapie z nią dobry kontakt. Po chwili Majewska dostaje telefon. Okazuje się, że musi wracać do gabinetu, bo czeka na nią pacjentka. Na odchodnym Filip prosi Iwonę o ponowne spotkanie. Kobieta zalotnie daje do zrozumienia, że czeka na gest z jego strony. Po wyjściu Majewskiej, Iga mówi synowi, że na jego miejscu nie wypuściłaby z rąk takiego skarbu. Jej zdaniem Iwona, w odróżnieniu od Marty, to kobieta z klasą. Filip nie ma ochoty rozmawiać na ten temat. Matka zaprasza Filipa z Ksawerym do siebie na święta. Filip obiecuje mamie przedyskutować ten temat z Martą. Tymczasem Marta rozmawia z Zuzą. Mówi, że raczej nie przyjdą na Wigilię na Wspólną. Opowiada  o problemach z Patrykiem. Zuza uważa, że Janusz i Marta nie powinni robić wszystkiego pod dyktando chłopaka. Niebawem Filip przychodzi po Ksawerego do Marty. Tonem nie znoszącym sprzeciwu  oznajmia, że zabiera synka na Wigilię do swoich  rodziców.  Marta, ze łzami w oczach, prosi, żeby pozwolił jej spędzić Wigilię z Ksawerym. W końcu Filip zgadza się, aby syn spędził pół Wigilii z nim, a pół z Martą.

Marek mówi żonie, że od tygodnia nie może się dodzwonić do swojej nowej wspólniczki. Martwi się, że cała firma będzie teraz na jego głowie. Kiedy Zimińska zostaje sama, przychodzi Milena Krauss. Jej akcent zdradza, że jest cudzoziemką. Danuta dzwoni po męża. Wkrótce zjawia się Marek.
Okazuje się, że Milena pochodzi z Brna. Jej mama jest Polką, a ojciec Czechem. Rodzina Kraussów od lat jest związana z branżą spożywczą. Szybko okazuje się, że kobieta ma duże ambicje dotyczące firmy. Marek jest najwyraźniej zauroczony wspólniczką. Za to Danuta z niepokojem przygląda się mężowi, żywo zajętemu rozmową z Mileną. Nowej wspólniczce nie brakuje  odważnych pomysłów, te jednak wymagają ryzyka i nowych inwestycji. Zimiński stara się ostudzić jej zapał. Proponuje, żeby najpierw obejrzała zakład i zapoznała się z realiami firmy.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.