Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1495

Na Wspólnej 9

Emilka nie wytrzymuje presji – pisze pożegnalny list do rodziny. Burzyński proponuje pracę Edycie. Doktor Ostrowski niespodziewanie pojawia się w szpitalu.

Na Wspólnej 1495 - opis odcinka

Kamil jest przekonany, że Ostrowski będzie walczył o swoje dobre imię. W szpitalu jeden z pacjentów dopytuje się kiedy wróci Ostrowski. Tłumaczy, że większość chorych tylko jemu ufała. Grabowski oskarża Kamila o wynoszenie dokumentacji medycznej, łamanie zasad etyki lekarskiej i podważanie zdania przełożonego. Grozi, że może bardzo zaszkodzić jego karierze. Nieoczekiwanie w szpitalu zjawia się Ostrowski. Serdecznie wita się z Kamilem. Kiedy chce wejść do swojego dawnego gabinetu, aby zabrać swoje rzeczy, Grabowski zagradza mu drogę. Nie wytrzymuje jednak konfrontacji z Ostrowskim i po chwili wycofuje się. Młody Hoffer zapewnia Ostrowskiego, że nikt, poza kilkoma poplecznikami obecnego ordynatora, nie wierzy w jego winę. Prosi go, żeby się nie poddawał. Ostrowski uważa, że niewiele da się zmienić, bo ludzie wydali już na niego wyrok. Nie chce wracać do pracy z zespołem, któremu nie może ufać. Kamil mówi, że pacjenci dopytują się o niego i chociażby dla nich powinien starać się wrócić na oddział. Jednak nawet ten argument nie przekonuje Ostrowskiego.

Emilka rozmawia z Błażejem przez skypa. Chłopak opowiada jej o Londynie i swojej pracy. Kiedy do pokoju wchodzi Agnieszka, dziewczyna szybko kończy rozmowę i zamyka laptopa. Olszewska pyta ją, czy chłopak, z którym rozmawiała to ten sam, z którym widział ją pan Henryk. Tłumaczy Emilce, że wszyscy byliby spokojniejsi, gdyby wiedzieli, z kim się przyjaźni. Dziewczyna bardzo wzburzona, oznajmia, że nie zamierza się nikomu spowiadać. Agnieszka dzwoni do Tosi. Sugeruje, że powinna przyjechać i osobiście porozmawiać z córką. Tosia obiecuje pojawić się w Warszawie, jak tylko będzie to możliwe. Rozmawiając z córką prosi, żeby przestała oszukiwać ciotkę i wujka. Tłumaczy, że będzie musiała zabrać ją do domu, jeśli sytuacja się nie zmieni. Emilka jest zrozpaczona. Długo bije się z myślami. W końcu, późnym wieczorem, zasiada do biurka i pisze krótki liścik, w którym przeprasza, że nie podołała swoim obowiązkom.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.