Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1488

Na Wspólnej 9

Weronika przyznaje się Adamowi, że zdradziła go z Sebastianem. Doktor Ostrowski zostaje zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Renata i Sławek znowu są parą.

Na Wspólnej 1488 - opis odcinka

Kamil zdecydowany porzucić pracę przychodzi na oddział. Jest świadkiem jak funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego aresztują Ostrowskiego pod zarzutem przyjmowania korzyści majątkowych i nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta. Ostrowski skuty kajdankami, zostaje wyprowadzony z budynku. Tuż za drzwiami czekają dziennikarze ordynator nie odpowiada na ich natarczywe pytania. Dziennikarz pyta lekarzy, czy zdawali sobie sprawę z nadużyć, jakich dopuścił się ordynator oddziału. Doktor Grabowski oznajmia iż od dawna podejrzewał Ostrowskiego o nadużycia i wyraża zadowolenie, że sprawą zajęły się odpowiednie służby.Jakiś czas później Kamil słyszy przypadkiem rozmowę Grabowskiego z mężem pacjentki, która dostała serce zamiast pana Łukasza. Mężczyzna bardzo poruszony zapewnia, że Ostrowski nie przyjął żadnej łapówki. Kamil pyta Grabowskiego, czemu nie kazał mężczyźnie złożyć stosownych zeznać w CBA. Lekarz radzi mu, żeby nie mieszał się do tego. Daje też do zrozumienia, że kariera Kamila na oddziale jest pod znakiem zapytania. Pielęgniarka wyjawia młodemu Hofferowi, że ordynator miał wielu wrogów, niejednemu zaszedł za skórę i dlatego nikt nie chce stanąć w jego obronie. Sama też, obawiając się o swoją posadę, nie chce składać zeznań. Kamil mówi żonie, że pomylił się co do Ostrowskiego i niesłusznie go podejrzewał. Ma zamiar walczyć o dobre imię ordynatora, choć przyznaje, że sprawa nie jest łatwa, bowiem nikt nie chce stanąć w jego obronie.

Adam nie może uwierzyć, że żona, którą kocha ponad wszystko,  zdradziła go. Po chwili dociera do niego, że Weronika jest w ciąży z Petrusem. Zaczyna pakować swoje rzeczy. Weronika błaga męża, żeby nie odchodził. Zapewnia, że Sebastian nic dla niej nie znaczy. Adam tłumaczy Antosi, że musi wyjechać i nie wie kiedy wróci. Zapewnia, że bardzo ją kocha i zawsze będzie dla niego najważniejsza. Weronika jest zrozpaczona. Po wyjściu Adama zaczyna gorzko płakać.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.