Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1434

Na Wspólnej 9

Sławek czeka na termin operacji - tymczasem Maria namawia Renatę do walki o ukochanego. Kamil stara się o praktykę u sławnego kardiochirurga. Ostra awantura pomiędzy Ludwiką a Henrykiem.

Na Wspólnej 1434 - opis odcinka

Profesor Kamila zgadza się napisać list polecający, który może ułatwić chłopakowi dostanie się na kardiochirurgię do doktora Ostrowskiego. Kamil tłumaczy żonie, że to świetny specjalista, od którego można się wiele nauczyć. Staż nie obejmuje jednak kardiochirurgii i dlatego Kamil gotów jest pracować na oddziale Ostrowskiego jako wolontariusz. Niestety Ostrowski odprawia go z kwitkiem. Tłumaczy, że nie ma czasu na pogawędki w czasie pracy. Jednak Kamil nie poddaje się i, po wielu godzinach oczekiwania w szpitalu, udaje mu się uprosić Ostrowskiego o chwilę rozmowy. Przedstawia mu swoją sytuację i pokazuje list polecający. Jednak lekarz oznajmia, że nie uznaje protekcji, po czym wyprasza Kamila z gabinetu. Kamil jest załamany, ale jednocześnie pełen podziwu dla Ostrowskiego. Wyznaje żonie, że gdyby wszyscy lekarze mieli takie zasady moralne, ten zawód cieszyłby się dużo większym szacunkiem w społeczeństwie. Obawia się jednak, że swoim nierozważnym posunięciem przekreślił szansę na pracę w zespole Ostrowskiego.

Ludwika chce jak najszybciej wyprawić domowników, aby spotkać się z Henrykiem. Kiedy w końcu jej się to udaje, sąsiad z przykrością oznajmia, że musi załatwić pilną sprawę. Obiecuje jednak, że najwyżej za dwie godziny będzie z powrotem. Jakiś czas później zjawia się u niej i wychwala pyszne słodkości, które dla niego przygotowała. W pewnym momencie, przekomarzając się z Ludwiką, daje jej buziaka w policzek. Pani Sobczak bardzo gwałtownie reaguje na tę zuchwałość. Skruszony Henryk przeprasza ją, ale Ludwika wyprasza go z domu. Wyznaje potem Agnieszce, że zawiodła się na Henryku i nie chce go więcej widzieć. Uważa, że powinni zerwać wszelkie stosunki z człowiekiem, który okazał jej brak szacunku. Z całą powagą wyjaśnia, że Henryk potraktował ją dzisiaj jak ladacznicę i próbował ją pocałować! Olszewska jest szczerze ubawiona wyznaniem Ludwiki, ale stara się tego nie okazywać. Czarna zaczepia Emilkę w szkole. Przeprasza, że poznała ją z Dawidem i zapewnia, że bardzo żałuje tego, co się stało. Zależy jej, aby koleżanka przebaczyła jej i zaufała. Emilka przyjmuje w końcu jej przeprosiny.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.