Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1427

Na Wspólnej 9

Sara odeszła z redakcji. Naczzelny jest pewien, że przez Igora. Dudek nie wie, że przyjaźń Szaleja i jego córki zamienia się we wzajemną fascynację. Ludwika ma randkę z sąsiadem.

Na Wspólnej 1427 - opis odcinka

Edyta jest w fatalnym nastroju. Szalej wszelkimi sposobami stara się wyciągnąć ją z depresji. Opowiada o swoim romantycznym pobycie w Weronie, gdzie nauczył się, że lepiej mieć miłość i ją stracić, niż nie zaznać jej wcale. Udaje mu się namówić dziewczynę na wypad do zaprzyjaźnionego pubu i naukę gry w strzałki. Okazuje się świetnym nauczycielem. Dziewczyna trafia w sam środek tarczy. Grupka młodych mężczyzn, widząc Szaleja w towarzystwie pięknej kobiety, która mogłaby być jego córką, żartuje sobie z niego. Ten proponuje, żeby stanęli z nim do gry. Szalej wygrywa!
Jerzy jest bardzo wdzięczny przyjacielowi, że udało się poprawić humor jego córce. Prosi, aby nadal ją wspierał. Szalej zapewnia, że to dla niego prawdziwa przyjemność. Wieczorem zamierza wybrać się z Edytą do teatru. Jerzy pożycza mu swoją marynarkę i trochę gotówki.

Podczas pracy w ogrodzie do uszu Ludwiki dobiegają dźwięki muzyki klasycznej. Po chwili zjawia się pan Henryk i przeprasza, że zakłócił jej spokój. Pani Sobczak tłumaczy mu, że jest wielką miłośniczką muzyki i posiada imponującą kolekcję płyt. Mężczyzna jest pod wrażeniem, że sąsiadka po kilku taktach bezbłędnie rozpoznała symfonię Dworzaka. Proponuje, żeby puścili w niepamięć wcześniejsze nieporozumienia i zaprasza Ludwikę na wspólne słuchanie płyt. Emilka wybiera się do biblioteki. Ludwika, strojąc się przed lustrem, tłumaczy jej, że obiad będzie nieco później, bo musi jeszcze iść do sklepu. Rafał jest bardzo zaniepokojony, kiedy po powrocie do domu dowiaduje się od chrześnicy, że jego mama dotąd nie wróciła z zakupów. Postanawia rozejrzeć się po okolicy, ale nigdzie nie może jej znaleźć. Tymczasem Ludwika i Henryk delektują się dobrą muzyką i nalewką domowej roboty. Wieczorem pani Sobczak wraca do domu. Odrobinkę wstawiona wyjaśnia, że byłą z wizytą u pana Henryka, który okazał się wielkim melomanem i bardzo zacnym człowiekiem.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.