Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1404

Na Wspólnej 9

Roztoccy decydują się powiedzieć Antosi, że Sebastian jest jej ojcem! Czy Emilka wróci do szkoły mimo ciąży i zbliżającego się porodu? Magda upija się na firmowej imprezie.

Na Wspólnej 1404 - opis odcinka

Emilka wyznaje, że bardzo zależy jej na skończeniu liceum. Myśli o podjęciu nauki w szkole wieczorowej. Rafał i Agnieszka odradzają jej to. Sobczak dzwoni do dyrektora jej poprzedniej szkoły, aby ustalić warunki, na jakich dziewczyna mogłaby kontynuować naukę. Jakiś czas później razem z Emilką spotykają się z zastępczynią dyrektora. Okazuje się, że dziewczyna może wrócić do szkoły. Co więcej, jeśli podczas wakacji uda się jej nadrobić zaległości, nie straci roku i od września będzie mogła zacząć naukę w drugiej klasie. Rafał szczerze dziękuje dyrektorce za szansę, jaką dostała jego siostrzenica. Kobieta zapewnia, że ani ona ani dyrektor nie mają wątpliwości, że dziewczynie trzeba i warto pomóc. Przyznaje jednak, że nie wszyscy nauczyciele są podobnego zdania. Samochód Rafała ulega awarii i okazuje się, że trzeba go będzie odholować do serwisu. Agnieszka jest załamana. Uświadamia sobie, że mieszkanie na odludziu, zwłaszcza teraz, gdy niebawem pojawi się małe dziecko, jest bardzo niewygodne. Ludwika uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno domu gdzieś bliżej centrum. Rafał tłumaczy, że nie stać ich na to. Pani Sobczak oznajmia, że jest gotowa partycypować finansowo w tym przedsięwzięciu.

Ewa jest ciekawa, czy Magda podpisała już dokumenty potwierdzające ojcostwo Igora. Chłopak tłumaczy, że wszystko jest już od dawna gotowe, ale Magda nie miała czasu iść do urzędu. Ewa radzi mu, żeby nie odpuszczał tego. Igor odwiedza Julkę. Matka Magdy niepokoi się, że jej córka jeszcze nie wróciła do domu. Igor bezskutecznie próbuje się do niej dodzwonić. Podejrzewa, że dziewczyna jest jeszcze w pracy. Na prośbę pani Żebrowskiej udaje się tam osobiście. Magda, w towarzystwie znajomych, wychodzi właśnie z pracy. Mocno wstawiona beztrosko tłumaczy, że świętowali imieniny koleżanki i zamierzają kontynuować zabawę w jakiejś knajpce. Igor zabiera ją stamtąd. Dzwoni do pani Żebrowskiej i okłamuje ją, że wybierają się z Magdą do kina. Chwilę później przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania. Ostrzega, że nie pozwoli, aby w tym stanie zajmowała się jego dzieckiem. Magda nic sobie nie robi z jego pretensji. Przypomina mu, że nie ma papierów na to, że jest ojcem Julki. Igor odpowiada, że jak na razie lepiej od niej wywiązuje się z rodzicielskich obowiązków. Po kąpieli Magda prawie natychmiast zasypia. Kiedy Magda w końcu trzeźwieje, Igor odwozi ją do domu. Dziewczyna dziękuje mu za pomoc i wyrozumiałość.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.